Suriyeli Mülteciden Tepki Çeken Sözler! Biz Değil Siz Gideceksiniz

Sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan bir Suriyeli kendisine "Bavulunu Topla" diyen izleyiciye "Biz sizi göndereceğiz" şeklinde yanıt verdi. Video sosyal medyada gündem oldu.

Suriyeli Mülteciden Tepki Çeken Sözler! Biz Değil Siz Gideceksiniz

Türkiye'nin en fazla tartışılan konu başlıklarının başında gelen mülteci sorunu sosyal medyada da devam ediyor.

Suriye uyruklu genç bir erkek bir sosyal medya uygulaması üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi. Canlı yayında kullandığı ifadeler dikkat çeken Suriyeli gencin biz sizi göndereceğiz ifadeleri ise gündem oluşturdu.

"BİZ SİZİ GÖNDERECEĞİZ"

Haberler sitesinde yer alan haberde; sosyal medya uygulaması Tiktok üzerinden bir video paylaşan Suriye uyruklu bir şahış yayın sırasında kendisine yöneltilen ifadelere karşılık verdi. Konuşması sırasında bir kişinin "Bavulunu topla, köye dönme zamanı" sözlerine oynayarak yanıt veren Suriyeli şahıs bu sözlere "Arkadaşım biz gitmeyeceğiz. Bence biz sizi göndereceğiz. Siz gideceksiniz" ifadelerini kullandı.

Bu sözleri kullanırken bir yandan da oynayan Suriyeli şahsın sözleri ve hareketeri büyük tepki çekti. Farklı sosyal medya mecralarında söz konusu görüntüler paylaşıldı. Çok sayıda kullanıcı ise mültecilerin artık geri dönmeyeceklerini ve ileride nüfus yoğunluğu kapsamında büyük sorun oluşturacakları yorumlarında bulundular.

Özellikle Suriyeli mültecilerin kent yaşamına dahil olmaları, çok fazla çocuk yapıyor olmaları ileride nüfusun demogojik yapısının bozulmasında büyük tehdit olarak gösteriliyor.

SONRAKİ HABER