Suriyelilere Plaj Yasağı Kapsamı Genişliyor! Antalya'da Suriyelilerin Plaja Girmesi Yasaklandı

Suriye vatandaşlarının plaja inmesi ve denize girmelerinin yasaklanması büyük tartışmalara neden olurken yeni yasak haberleri gelmeye devam ediyor.

Gündem 11.06.2019 - 10:51 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Suriye vatandaşlarının plaja inmesi ve denize girmelerinin yasaklanması büyük tartışmalara neden olurken yeni yasak haberleri gelmeye devam ediyor.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde başlatılan yasak tüm Türkiye'de büyük yankı uyandırmış bazıları karara tepki gösterirken bazıları da kararı desteklemişti. Mudanya'da alınan kararın bir benzeri de Antalya Gazipaşa Belediyesi tarafından alındı. Gazipaşa Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile Gazipaşa'da Suriyeli mültecilerin ilçedeki plajlara girmeleri yasaklandı. Belediye Meclisi Kararı OnayladıSuriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara alınmaması yönündeki madde CHP'li Ulaş Özgen tarafından meclise sunuldu. Mecliste yapılan görüşmelerde AKP Grup Sözcüsü Mustafa Uysal ise "Bu konular devlet politikasıdır ve ülkemizde, bölgemizde birçok yabancı uyruklu kişiler gelip gidiyor. Bence bu uygulama yanlış" diyerek red oyu kullanırken MHP'li üyelerde red oyu kullandı. Oylamada İYİ Parti ve CHP tarafından verilen kabul oyları ile Suriyelilerin plaja girmeleri resmen yasaklandı. YApılan oylama sonrasında açıklamada bulunan ve oylamada da kendisi çekimser yönde oy kullanan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, "Sonuçta insan haklarına dikkat etmek durumundayız. İlçemiz aynı zamanda turistik bir bölge. Gelen kişinin vatandaşlık durumuna bakmamamız lazım.Gelen kişi insanlarımızı rahatsız ediyorsa gereğini de yapmamız gerekiyor. Suriyeli olmuş başka bir ülkenin vatandaşı olmuş önemli değil. Şahsen ben vatandaşlığına, etnik kökenine veya mezhebine bakarak ayrım yapmak taraftarı değilim, doğru olmadığını düşünüyorum.Ama insanların da rahatsız edilmesine göz yumulmaması lazım. Kim rahatsız ederse etsin zabıtamız gerekeni yapacaktır" diyerek alınan kararı değerlendirdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@