Suriyelilere Tarım İşçisi Olmaları İçin Günde 75 Lira Ödenerek Tarımsal İşbaşı Eğitimi Verilecek!

Sayıları her geçen gün artan Suriyeli mültecilerin çalışması için yeni iş olanakları sunuluyor. Suriyelilere tarım işçisi olmaları için eğitim verilecek!

GÜNDEM 23.05.2019 - 11:35 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Sayıları her geçen gün artan Suriyeli mültecilerin çalışması için yeni iş olanakları sunuluyor. Suriyelilere tarım işçisi olmaları için eğitim verilecek!

8 ilde Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından  "İstihdam Olanakları Vasıtasıyla Mültecilerin Özyeterliklerinin Artırılması ve Tarıma Dayalı Geçimlerinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında tarım eğitimi verilecek. Tarım İşçisi Olmaları İçin Eğitilecekler İstihdam Olanakları Vasıtasıyla Mültecilerin Özyeterliklerinin Artırılması ve Tarıma Dayalı Geçimlerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Suriyeli ve Türklerden oluşan toplam 815 kişiye Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünce tarımsal iş başı eğitimleri verilecek. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) yetkilisi Sheikh Ahaduzzaman yapmış olduğu açıklamasında "FAO burada daha uzun vadeli bakış açısıyla bir rol üstlenip geçim kaynaklarını geliştirmeyi amaçlıyor.FAO olarak önümüzdeki iki yılda benzer projelerle 10 ilde 4 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla mesleki becerileri geliştirme, istihdam olanaklarını artırmanın yanı sıra birlikte paylaşma kültürünü geliştirmeyi ve entegrasyonu da önemsiyoruz" dedi.Günlük 75 Lira Ödeme Yapılacak! Kursiyerlere günlük 50 lira yevmiye ve 25 lira da yemek parası olmak üzere toplam 75 lira ödeme yapılacak. İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül yapmış olduğu açıklamasında "Bu projeyle Bursa'nın ihtiyaç duyduğu sektörlerde kalifiye iş gücünü de kazandırmış olacağız. Aynı zamanda Suriyelilerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, kendi ekmeklerini kazanabilmeleri için de bir fırsat olacak." diye konuştu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@