Sürücüler Bu Defa Dolar Değil Petrol Zammı! Benzin ve Motorinde Fiyatlar Yine Yükselecek

Benzin ve motorin fiyatlarına yeni zam yapılacağı iddiaları kulislerde yer aldı. Litre fiyatlarının üretici ülkelerin petrol fiyatlarına yaptıkları zam ile artacağı duyuruldu. İşte yeni zam detayları.

Sürücüler Bu Defa Dolar Değil Petrol Zammı! Benzin ve Motorinde Fiyatlar Yine Yükselecek

Benzin, LPG Otogaz ve Motorin litre fiyatlarına kısa süre önce çok ciddi rakamlarda zamlar yapılmıştı. Benzinin litre fiyatı 13 TL sınırına yaklaşmışken LPG Otogaz'ın litre fiyatı ise 9 TL bandına kadar ulaştı. Sürücüleri zora sokan bu zamların ardından bir zam daha geleceği öğrenildi.

BENZİN, MOTORİN VE LPG'YE PETROL ZAMMI

Elde edilen bilgilere göre; Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışında kalan ancak üretici konumunda olan diğer ülkeler OPEC+ Grubu toplantısı düzenlediler. Petrol fiyatlarının kısa vadeli geleceği adına düzenlenen toplantından ise zam kararı çıktı.

OPEC+ Grubu toplantısından yapılan açıklamada, akaryakıt ürünlerine zam yapıldığı ifade edilerek “19. Bakanlar Toplantısı’nda onaylanan üretim değişikliği planı ve aylık üretim artışı mekanizması ile Şubat 2022’de toplam üretimi günlük 0.4 milyon varil artırma kararı teyit edildi” açıklaması yayımlandı. Bu açıklama ve grup toplantısından çıkan karar sonrası ise Türkiye'de de fiyatlara zam yapılacağı iddia edildi.

Türkiye'de Fiyatlara Zam Yapılacağı Öne Sürüldü

Dünyada akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından ise Türkiye'de de fiyatların artabileceği iddiaları kulislerde yer aldı. İlk gelen bilgilerde zam tutarlarının ne kadar olacağına ilişkin bilgi verilmezken " Büyük Zam " ifadesi kullanıldı.

Akaryakıt fiyatlarına gelen son zam 1 Ocak Cumartesi'den itibaren geçerli olmak üzere benzine 69 kuruş, motorine 1.14 TL, LPG'ye ise 70 kuruş şeklinde olmuştu. Bu zam haberinden bir gün önce ise EPGİS benzine 60 kuruşluk zam yapıldığını ilan etmişti.

SONRAKİ HABER