Suudi Arabistan'a Giden Erdoğan, Umre Ziyaretini Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük ziyaret için Suudi Arabistan'a gitmişti. Seyahat kapsamında Kabe'ye giden Erdoğan Umre ziyaretini de gerçekleştirdi.

Gündem 29.04.2022 - 10:42 29.04.2022 - 10:42 Gülşah Konuk Akın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz El Suud'un daveti üzerine iki günlük ziyaret için Suudi Arabistan'a gitti. Erdoğan bakanlar ile Umre ziyaretinde de bulundu. Suudi Arabistan Kralı Abdülaziz, Al-Salam Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı resmi törenle karşıladı. Kral Selman Abdülaziz ile görüşmesinden sonra Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile de görüştü.

erdoğan-suudiarabistan

Suudi Arabistan'a giden Erdoğan, Umre ziyareti de yaptı. Umre ziyareti esnasında Erdoğan'ın yanında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da vardı.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Umre ziyaretinden kareler paylaştı ve umreniz mebrur olsun dileklerinde bulundu.

erdoğanumre

Erdoğan, Suudi Arabistan Krali ile görüşmesinin ardından Veliaht Prens Selman ile de Al-Salam Sarayı'nda basına kapalı götüştü. Görüşme esnasında  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da Erdoğan'ın yanındaydı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@