Suudi Arabistan'da Görev Yapacak Memur Aranıyor! KPSS'siz Bilgisayar Bilen, 46 Yaşından Küçük

Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan Riyad kentinde görevlendirmek üzere memur alımı yapacağını duyurdu. Memur alımları en az lise mezunları arasından KPSS'siz yapılacak.

Emlak İş İlanları 22.10.2021 - 13:26 22.10.2021 - 13:26 Mustafa KARAGÖZ

Dışişleri Bakanlığı büyükelçilik ve başkonsolosluk birimlerine memur alımı yapmaya devam ediyor. Kendi sitesinden ilanlar yayımlayan Dışişleri Bakanlığı başvuruları Ekim sonu ve Kasım başında alınacak bir duyuru yayımladı. 

KPSS ŞARTI YOK LİSE ÖNLİSANS LİSANS MEZUNLARI

Sözleşmeli personel statüsünde alınacak olan adaylar için bir duyuru yayımlayan bakanlık "T.C. Riyad Büyükelçiliği’nde münhal bulunan 1 adet sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır." ifadelerini kullandı.

Bakanlık personel alımlarını tek bir kadrodan yapacak ve bir personel istihdam edilecek. T.C. Riyad Büyükelçiliği için yapılacak olan memur alımları sözleşmeli sekreter kadrosuna olacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI DA AÇIKLANDI

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan kamuya personel alımlarında çok temel şartlar talep ediliyor. 

İlan yayımlanan başvuru kılavuzunda genel başvuru şartları "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, .En az lise veya dengi okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu olmamak. " olarak açıklandı. 

Özel başvuru şartları ise;

Memur alımında belirleyici olacak başvuru şartları ise aşağıda yer alan maddelerde listelendi. 

Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak.

Çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek.

Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Personel alımında KPSS şartı yok. 

BAŞVURU TARİHLERİ

Dışişleri Bakanlığı memur alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 10 Kasım tarihine kadar yapacaklar. Başvurular eDevlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı aracılığıyla internetten yapılabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@