Tahliye Taahhütnamesi İmzalayan Kiracılar Dikkat! Ev Sahibi Kapıyı Çilingir İle Açıp Eşyalarını Boşalttı

Yükselen kiralar ev sahiplerinin farklı bahaneler bularak kiracıları mağdur etmesine neden oldu. Tahliye taahhütnamesi imzalayan kiracılar ev sahipleri tarafından evden çıkartılıyor!

Emlak Haberleri 26.12.2021 - 16:52 26.12.2021 - 16:52 Gülcan Özer

Satılık ve kiralık ev fiyatları son 2 senedir büyük bir hızla yükselirken özellikle bu sene kiralık evlere yapılan zamlar yeni ev bulmak isteyen kiracılar kadar ucuz kira ödeyen kiracıları da mağdur etti. Fırsatçı ev sahipleri düşük kiralarla oturan kiracılarını çeşitli bahanelerle evden çıkartarak daha yüksek fiyatlarla evlerin kiralamaya başladı. 

Kira sözleşmesi devam eden kiracılar için ev sahipleri şeytanın aklına gelmeyecek çözüm önerileri bulurken özellikle de tahliye taahhütnamesi imzalayan kiracılar için alarm zilleri çalmaya başladı. Ev sahipleri farklı nedenlerle bu kiracılarını çıkarmaya başlarken kuralına uygun şekilde tahliye tahhütnamesi imzalayan kiracılar için ev sahipleri hiçbir neden dahi öne sürmeden kiracıyı evden çıkarabiliyor. 

TAHLİYE TAAHHÜTNAMESİ İMZALAMIŞTI, EV SAHİBİ EŞYALARINI EVİN ÖNÜNE KOYDU! 

Benzer bir olayda Antalya'da yaşandı. 18 senedir Antalya'da hemşire olarak çalışan ve 2017 senesinden bu yana aynı evde oturan bir kadın ev sahibi tarafından evden çıkartıldı. 2021 tarihinde eşinden anlaşmalı olarak boşanan ve aynı evde oğlu ile beraber oturmaya devam eden kadın iddiaya göre 900 TL olan ev kirası nedeni ile evden çıkartıldı. 

Şu anda yakın bölgede bulunan dairelerin kiralarının 5 bin TL olduğunu iddia eden Ş.K. ev sahibinin kendisini arayarak elinde tahliye taahhütnamesi olduğunu belirterek evi boşaltmasını istediklerini, kendisinin de zaman istediğini, ancak ev sahibinin tüm taleplerine olumsuz yanıt vererek evini boşalttığını söyledi. Kendisi işyerindeyken gelen telefonla büyük bir şok yaşadığını, ev sahibinin kapısını çilingir ile açtırarak tüm eşyalarını boşalttığını iddia eden Ş.K. evde olan paralarının ve fotoğraflarının kayıp olduğunu belirterek ödenmeyen kirası olmadığını, kirayı düzenli yatırdığını, buna rağmen düşük fiyatla kirada oturduğu için evden çıkartıldığını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@