Taksilerde Yeni Dönem Resmen Başladı: Ankara ve İstanbul'da Taksi Parası Öderken Artık...

Ankara ve İstanbul'da ulaşımda taksi kullanan kişiler için önemli değişiklik kararı alındı. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren değişiklikle vatandaş kredi kartı ile taksi parası ödeyebilecek!

Gündem 04.10.2021 - 12:30 04.10.2021 - 14:27 Gülcan Özer

Taksi kullanan milyonlarca kişiye ödeme kolaylığı müjdesi geldi. Ankara ve İstanbul'da yapılan güncelleme sonrasında cep telefonları POS cihazı gibi kullanılırken bu ağ üzerinden taksi kullanan kişiler ödemelerini isterlerse kredi kartı ile yapabilecekler. 

Kredi kartı ile taksi parası ödemek isteyen kişiler bunun için belirlenen tutarda komisyon ödemesi yapmayı kabul edecek. Açıklanan rakamlara göre 20 liraya kadar olan taksi parası için komisyon ödemesi 50 kuruş olarak yapılacak. 

TAKSİLERDE KREDİ KARTI İLE ÖDEME DÖNEMİ BAŞLADI: KOMİSYON KAÇ TL OLACAK?

Açıklanan rakamlara göre taksilerde komisyon ödemesi karşılığında kredi kartı kabul edilecek. Cep telefonları POS cihazı gibi kullanılacak. Bu sayede kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sunulacak. Bu hizmet karşılığında 20 liraya kadar olan kredi kartı ile ödemelerde 50 kuruş komisyon tahsilatı yapılırken 21-30 TL arası 1.90 TL komisyon ödemesi talep edilecek. 

En fazla 300 liraya kadar olan tutarlar için kredi kartı ile ödeme imkanı sunulurken 100 TL üzeri ödemelerde 6,90 TL komisyon alınacak. Android işletim sistemine sahip olan taksi şöförlerinin cep telefonları POS cihazı görevini görecek ve kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen kişilere ödeme kolaylığı sağlanmış olacak. Konu hakkında yapılan açıklama ile sistemin BiTaksi uygulamasına üye olan Ankara ve İstanbul'da hizmet veren belirli taksileri kapsayacağı ve ilk etapta 20 bin takside bu hizmetin sunulacağı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@