Taksim Meydanı İçin Yeni Proje Geliyor!

İstanbul'un en önemli meydanları arasında yer alan Taksim Meydanı hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni proje müjdesi verdi. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 13.08.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İstanbul'un en önemli meydanları arasında yer alan Taksim Meydanı hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni proje müjdesi verdi. Detaylar haberimizde!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapımı devam eden Kabataş Mahmutbey metro hattı şantiyesinde denetimlerde bulundu. İstanbul Belediyesi Yeni Meydan Düzenlemelerine Hazırlanıyor! Ekrem İmamoğlu denetimleri esnasında merak edilen yeni meydan düzenlemeleri hakkında da açıklamada bulundu. Pek çok meydan hakkında yeni projeler hazırlamak için kolları sıvadıklarını duyuran Ekrem İmamoğlu “Sadece Kadıköy, Üsküdar, Bakırköy ve şu an çok konuşulan Taksim Meydanı değil, Bağcılar’dan Esenlere birçok meydanı gözlem altına aldık.Ben tümüyle çırılçıplak, çok fazla bir şey ifade etmeyen koca meydanların bu kentte kimlik katmadıklarını düşünüyorum. Taksim de onlardan biri. Bu yalnızca benim düşüncem değil. Birçok insanın, toplumun bu yönde düşüncesi var. Toplumun daha canlı ve kimlik buldukları bir meydan beklentisi var. Meydanların tarihi bir geçmişi ve misyonu da var.Bu bakımdan biz bu alanlar hakkında oturup karar vermek istemiyoruz. Taksim Meydanı için arkadaşlarımız yine bir yol haritası belirlediler. Hızlıca sağlıklı bir proje elde etme adına çalışmaları kamuoyu önünde kısmen yarışma ve seçici kurulların oluşması ile yönetmeyi planlıyoruz ve vatandaşın da takdirine sunmayı niyetindeyiz.Böyle bir metot netleştiğinde bunu sizle paylaşacağız. Hatta çok yakın zamanda paylaşacağız” diyerek pek çok meydan için yeni düzenlemeler yapmayı planladıklarını duyurdu.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@