Taksitle Prefabrik Ev! 55.000 TL'ye Alın Ay Ay Kira Gibi Ödeyin

Prefabrik ev almak isteyenler kredi yada finansman çekerek ödemelerini taksitle yapabilirler. Prefabrik ev kredisi yada finansmanı için bankaların sağladığı imkanlar ise farklılık gösteriyor.

Emlak Haberleri 30.09.2021 - 09:57 30.09.2021 - 09:58 Mustafa KARAGÖZ

Prefabrik ev tercihi ve kullanımı 2020 yılında başlayan pandemi salgını ile birlikte arttı. Uygun bir alanı olan çok sayıda vatandaşlar bir şekilde prefabrik ev kurulumuna ilgi gösterdi. Prefabrik ev alımlarında vatandaşların ilk yaptıkları arama fiyatların hangi seviyede olduğuna dair olurken vatandaşlar için bir diğer önemli kriter kredi olanakları oldu. 

1+1, 2+1 VE 3+1 PREFABRİK EVLERİN GÜNCEL FİYAT LİSTESİ

Prefabrik ev alımlarına dair geçmiş haberlerimizde sık sık güncel fiyat listesini aktardık. Bu haberimizde de hem güncel fiyat listesini hemde alınacak evin fiyatının belirlenmesinde etkili olan etmenleri paylaşıyoruz. 

Kendi arsasına, arazisine, bahçesine prefabrik ev kurulumu yapmak isteyen vatandaşlar için fiyatların belirlenmesinde iki temel etmen ve bazı yan etmenler var. İki temel nedenin ilki evin büyüklüğü, ikincisi evde kullanılması istenilen malzeme kalitesi. Yan etmenler ise evin kaç katlı olacağı, prefabrik evlerde yer alan ek ürünlerin markası, evin yüksekliği gibi faktörler. 

prefabrik ev 30 eylül (3)

Ortalama Fiyat Tablosu

Ekim 2021 döneminde prefabrik ev almak isteyenler için güncel fiyat listesi aşağıda yer almaktadır. Söz konusu fiyat listesi ortalama fiyatlar alınarak hesaplanmış olup fiyatlar firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. 

43 metrekare tek katlı prefabrik evler ortalama 55.000 TL

53 metrekare tek katlı prefabrik evler ortalama 70.000 TL

84 metrekare tek katlı prefabrik evler ortalama 94.000 TL

106 metrekare tek katlı prefabrik evler ortalama 120.000 TL

112 metrekare tek katlı prefabrik evler ortalama 125.000 TL

prefabrik ev 30 eylül (2)

PREFABRİK EV KREDİ OLANAKLARI

Prefabrik ev almak isteyenler için kredi sağlayan bankalar ile doğrudan finansman veren bankalar bulunuyor. 

Prefabrik ev finansmanı adıyla özel bir finansmanı olan tek banka Albaraka Türk Katılım Bankası. Banka 36 ay vade olanağı sağlarken kar payı oranını müşteriye göre belirliyor. 

prefabrik ev 30 eylül (1)

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Halkbank prefabrik ev kredisi vermektedir. Halkbank evim kredisi ile. Vakıflar bankası beton evler haricinde prefabriklere de finansman sağlıyor. İş Bankası Garanti Bankası Denizbank. ING Bank, Türkiye Finans ve Akbank.

Bankaların bazıları prefabrik evler için 36 ay bazıları ise 60 ay vade olanağı sağlıyorlar. Faiz oranları yada kar payı oranları ise kişiye özel belirleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@