Talimat verilmişti! Bodrum’da yıkımlar başlıyor!

Çevrecilerin katliam olarak nitelendirdiği Bodrum’daki  The Bo Viera projesinin kaçak olan kısımlarının yıkımı başlıyor.

Emlak Haberleri 25.08.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Çevrecilerin katliam olarak nitelendirdiği Bodrum’daki  The Bo Viera projesinin kaçak olan kısımlarının yıkımı başlıyor.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin gündemine oturan milyon dolarlık The Bo Viera projesinin kaçak olan kısımları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı incelemeler sonrasında verdiği talimat sonrasında yıkımına başlanıyor.YIKIM EKİBİ YIKMAYA GELDİTürkiye’nin turizmi için çok önemli bir yere sahip olan Bodrum’da bin 611 konut, 4 otel inşaatı durdurulmuş, kaçak olan binaların yıkımı için 1 ay müddet verilmişti. Bugün sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, Bodrum Belediye ekipleri, jandarma ve yıkım ekibi; Küçükbük Mahallesi Çetilli burnunda bulunan 330 villanın, 1 otelin bulunduğu projedeki kaçak yapıları yıkmaya geldi.ÇEVRECİLER KATLİAM OLARAK DEĞERLENDİRMİŞTİÇevreciler tarafından katliam olarak nitelendirilen 330 villa ve bir otelden oluşan “the bo viera” projesi Küçükbükü Mahallesi Çeteli burnunda bulunan denize sıfır 154 bin metrekarelik arazide yapılma başlanmıştı. Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen tespitler sonucunda 8 defa mühürlenen projenin yapımı Şubat 2016'da yeniden başlamıştı.TEPKİLER YARGIYA TAŞINDIBüyük bir skandala rağmen 200 milyon dolar yatırımla yapılan projeye çevre sakinleri tepki göstermiş ve olayı yargıya taşımıştı. Muğla 2. İdare Mahkemesi 18 Temmuz 2018'de aldığı kararla, plan değişikliğinde kamu yararı olmadığını belirterek yürütmeyi durdurdu. Proje sahibi firma itiraz etti ve istinaf mahkemesine başvurdu. Üst mahkeme Haziran 2019'da verdiği kararda, Muğla 2. İdare Mahkemesi'nin verdiği kararı iptal etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@