Tam 20 İlde Çok Şiddetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış ve Sel Uyarısı! Meteoroloji Uyardı, Böylesini Kışın Bile Yaşamadık

İklim değişikliği nedeni ile yaşanan hava olayları tüm hızı ile devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 9 - 15 Temmuz 2021 tarihleri arasındaki hava durumu tahmin raporu haritasını yayımladı. Yayımlanan hava durumu raporunda pek çok ile gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Bu Cumartesi ve Pazar hava durumu nasıl olacak, yağış var mı, yağmur yağacak mı, sel uyarısı yapılan iller hangileri?

GÜNDEM 07.07.2021 - 12:25 07.07.2021 - 12:25 Emlak 365

9-15 Temmuz 2021 tarihleri arasındaki hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan haftalık hava durumu tahmin raporu ile çok sayıda ile gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken Temmuz ayında yine sağanak yağışların süreceği bir hafta geliyor! 

BU HAFTA SONU HAVA NASIL, CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ YAĞMUR VAR MI, YAĞIŞ OLACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan haftalık hava durumu raporu tahmin raporu ile beraber çok sayıda ile sağanak yağış uyarısı yapıldı. Bugün yurdun büyük bir bölümü gök gürültülü sağanak yağışlı havanın etkisi altına girerken Cumartesi ve Pazar günü de hava yağışlı olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan raporda "Rüzgârın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu yağışı, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.

Pazartesi günü itibari ile yağışlar yurdun Karadeniz bölgesinde etkisini arttırmaya devam ederken Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri de yağışlar Karadeniz bölgesinde etkisini sürdürecek. Perşembe günü hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, Akdeniz kıyı kesimleri ile doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinden seyredecek. Diğer bölgelerde ise mevsim normallerinde seyredecek. 

Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sel ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapılan iller Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Kütahya, Afyon, Konya, Karaman, Eskişehir, Ankara, Kütahya, Sakarya, Düzce, Çankırı, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop ve Karabük olarak sıralandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@