Tam 40 Şehir Listede! TOKİ'den Şubat 2022'ye Özel 120 Ay Vadeli Konut Satışı

TOKİ Başkanlığı Şubat 2022 duyurusunu yayımladı. Kurum 40 şehirde konut satışı yapacağını, açık artırma ile yapacağı konut satışlarında alıcı olacaklar %25 peşinat ve 120 ay vade ile ev alacaklar.

Tam 40 Şehir Listede! TOKİ'den Şubat 2022'ye Özel 120 Ay Vadeli Konut Satışı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Şubat 2022 dönemi konut satış duyurusu yayımladı. Kurum açık artırma ile gerçekleştireceği konut satışlarında şanslı şehirleri ilan ederken bunun yanında ödeme planlarını da açıkladı. TOKİ konut satışlarının yanı sıra ayrıca şubat ayında işyeri satışı da düzenleyeceğini de açıkladı. TOKİ'nin güncel listesinin tamamı emlak365.com aracılığıyla sizlerle.

TOKİ'DEN 40 ŞANLI ŞEHİRDE 120 AY VADELİ KONUT SATIŞ DUYURUSU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın resmi sitesinden yayımlanan duyuruda hangi şehirde konut satışları ve hangi şehirde işyeri satışları olacağı tüm detayları ile açıkladı. Kurum tarafından hazırlanan kılavuza göre;

Konut satışları tam 40 şehirde olacak ve 129 daire satılacak.

İşyeri satışları ise 22 şehirde olacak ve 122 dükkan satılacak.

TOKİ ŞUBAT 2022 KONUT SATIŞI

KONUT SATIŞI OLACAK ŞEHİRLER ŞUBAT 2022

Şubat ayında açık artırma ile konut satışı yapılacak olan 40 şehrin listesi de yayımlandı. Duyuruda 2+1 veya 3+1 konut satışı yapılacak olan şehirler; Ankara, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Yozgat ve Zonguldak olarak açıklandı.

KONUT SATIŞLARI İÇİN ÖDEME PLANLARI

Şubat ayında satışı yapılacak olanlar için açık artırma düzenlenecek. Açık artırma sonunda konut almaya hak kazanan vatandaşlara peşin ödeme ile hemen alım imkanı sunulacak. Ancak esas fırsat sunulan vadeli ödeme planında olacak. TOKİ açık artırma ile ev alacakların yüzde 25 veya yüzde 50 oranında peşinat ödeyeceklerini geri kalan tutarın ise 120 ay vadede tamamlanabileceğini söyledi.

İŞYERİ SATIŞ LİSTESİ VE ÖDEME PLANI

TOKİ'den işyeri almak isteyecekler için yayımlanan listede yer alan şehirler "Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bitlis, Çorum, Diyarbakır, Gaziantep, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Niğde, Trabzon, Siirt, Osmaniye ve Zonguldak" olarak sıralandı.

İşyeri ödeme planı ise daha esnek şartlarda duyuruldu. TOKİ yüzde 15, yüzde 25 ve yüzde 50 peşinat ödemesi dışında 120 ay vade ile işyerlerinin alınabileceğini duyurdu.

TOKİ ŞUBAT 2022 KONUT SATIŞI 2

AÇIK ARTIRMA İLE KONUT ALMAK İÇİN

TOKİ satışa çıkardığı konutları için 16 Şubat 2022 Çarşamba günü, iş yerleri için 17 Şubat 2022 Perşembe günü açık artırma düzenleyecek. Başvurular bu tarihten önce tamamlanacak. Detaylı bilgi kurumun web sitesinden veya "444 86 54" numaralı telefondan öğrenilebilecek.