Tam Hisseli 10 Konut İmarlı Arsa Satılacak! Fiyatlar 35 Bin TL, 47 Bin TL'den Başlıyor

Kayseri İncesu Belediye Başkanlığı bir duyuru ile konut imarlı olan 10 adet arsayı satacağını ilan etti. Satış işlemleri belediyenin düzenleyeceği ihale ile 12 Ocak tarihinde tamamlanacak.

Emlak Haberleri 29.12.2021 - 17:24 29.12.2021 - 17:24 Mustafa Karagöz

Kayseri İncesu Belediye Başkanlığı kendisine ait olan 10 adet arsa olduğunu ve bu arsaları açık artırma usulü ile satacağını ilan etti. 

Belediye başkanlığı duyurusunda "Belediyemize ait ilçemiz Mahallelerinde bulunan aşağıda bilgileri olan taşınmazların satışı için 12.01.2022 tarihinde saat: 14.00’ da Belediyemiz Hizmet Binasında encümen huzurunda 2886 sayılı kanunun hükümlerine göre açık artırma usulü ile satılacaktır." açıklamasında bulundu. 

BELEDİYEDEN SATILIK 10 ADET ARSA

Belediye başkanlığının duyurusunda satışı yapılacak arsalar ile ilgili olarak bulunduğu bölge, ada parsel numarası, satış bedeli, geçici teminat bedeli ve başvuru evraklarını liste halinde açıkladı. 

Duyuruya göre belediye başkanlığı Bahçesaray, Saraycık, Örenşehir, Küllü, Tahirini Mahallerinde arsa satışı yapılacak. Satışı yapılacak olan arsaların tamamı tam hisseli. Arsalar için belirlnene en düşük fiyat 35 bin TL olurken listede 47 bin TL, 53 bin TL'de duyurular var. Bunun yanında belediye başkanlığı 560 bin TL'ye kadar arsa satışı yapacak. 

incesu arsa satışı 1

Arsa almak isteyenler tabloda yer alan muhammen bedeller üzerinden geçici teminat bedeli ödeyerek başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri için geçici teminat bedellerinin belediyeye ödenmesi daha sonra alınan makbuzun teslim edilmesi ile yapılacak. Başvuru sürecinde isteklilerden talep edilen evraklara dair kurum "Gerçek Kişilerden: Belediyemize yatırmış oldukları geçici teminat makbuzu veya banka teminat mektubu, nüfus cüzdan fotokopisi ve adres bildirim belgesi," evraklarını istediğini duyurdu. Tüzel başvurular ise kurumdan alınacak şartnamelere göre yapılacak.

BELEDİYEDEN ARSA NASIL ALINACAK?

Yukarıda yer alan arsalardan birini almak için süreç şu şekilde işleyecek. İhale tarihlerine kadar başvurular tamamlanacak. İhale tarihinde belediyede ihaleye katılım sağlanacak teklif sunulacak. En yüksek teklifi verene alım hakkı sunulacak. Ödeme işlemlerinin tamamlanması ile arsa satışı tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@