Tam Kapanmada Evde Zaman Geçirmenizi Kolaylaştıracak Telefon Uygulamaları, Online Oyunlar ve Zeka Oyunları!

Perşembe günü başlayan 17 günlük sokağa çıkma yasağı devam ederken karantinanın ilk günleri ertelenen işlerin tamamlanmasına verildi. Ancak karantinada geçirilen sürenin ilerlemesi ile yapılacak işlerin bitmesi insanların yeni fikirler aramasına neden oluyor. Evde sıkılmadan zaman geçirmek ve cep telefonundan zeka geliştiren oyunlar oynamak isteyen kişiler için önerileri araştırdık. Peki, online oyunlar neler var, en güzel zeka oyunu hangisi, yetişkin zeka oyunları nelerdir, telefon zeka oyunlar

Tam Kapanmada Evde Zaman Geçirmenizi Kolaylaştıracak Telefon Uygulamaları, Online Oyunlar ve Zeka Oyunları!

Cep telefonu ile geçirilen süre karantina döneminde büyük oranda artarken insanlar artık sürekli oynadıkları oyunlar yerine daha farklı oyunlar araştırmaya başlamış durumda. Özellikle de çocukları ile kaliteli zaman geçirmek isteyen aile üyeleleri çevrimiçi karşılıklı cevap oyunu ararken yine zeka geliştirici oyunlar da 17 günlük tam kapanmada hayat kurtarıcı olacak oyunlar arasında yer alıyor.

17 GÜNLÜK TAM KAPANMADA KULLANABİLECEĞİNİZ KALİTELİ TELEFON UYGULAMALARI!

Tam kapanmayı ve 17 gün devam edecek olan sokağa çıkma yasağını kendiniz için bir kişisel gelişim sürecine çevirmek isterseniz cep telefonu uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra karantina döneminde evde oturup sıkılmak yerine dünyanın farklı ülkelerinde yer alan binlerce müzeyi de gezebilirsiniz.

Google Arts & Culture uygulaması Google tarafından hizmete sunulurken şimdiye kadar 10 milyondan fazla kişinin indirmiş olduğu uygulama sayesinde dünyanın 80 farklı ülkesine yayılmış olan sayıları 2 bini aşan kültür kurumu hakkında bilgilere erişebiliyor, sanat eserleri hakkında detaylı bilgi alabiliyor ve müzeleri online olarak gezebiliyorsunuz.

5 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan Meditopia uygulaması ise karantinda uyku sorunu yaşayan kişilere hitap ediyor. Uygulama sayesinde rahatlatıcı sesler, uyku hikayeleri ve meditasyon yöntemleri ile bir bebek gibi uyumanızı sağlayacak önerilere yer veriliyor.

Karantinada yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için ise 10 milyondan fazla kişinin indirdiği Memrise uygulaması öne çıkıyor. Uygulama sayıları onu aşan yabancı dili etkili bir şekilde kısa sürede öğrenmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Tam Kapanmada Evde Zaman Geçirmenizi Kolaylaştıracak Telefon Uygulamaları, Online Oyunlar ve Zeka Oyunları! - Resim 1

EN GÜZEL ZEKA OYUNLARI! DÜNYANIN EN İYİ ZEKA, HAFIZA VE AKIL OYUNLARI HANGİLERİ?

Karantina döneminde eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak Candy Crush Saga, Pet Rescue gibi Facebook oyunları ve okey oyunları gibi hızlı zaman geçirmenizi sağlayacak geleneksel oyunların yanı sıra zeka oyunları da eğlenebilirsiniz.

Her yaşa uygun olarak yapılan mobil oyun uygulamaları son dönemde zeka ve hafıza ağırlıklı olarak devam ediyor. Sudoku oyunları son dönemde cep telefonlarına en çok indirilen zeka oyunları arasında yer alırken dünya genelinde 85 milyondan fazla kişinin oynadığı Lumosity oyunu da zekanızı sonuna kadar zorlayacak oyunlar arasında yer alıyor.

Brain Up Beyin Egzersizleri, Clock Work Brain uygulaması ve Brain Test uygulaması da zamanın nasıl akıp geçtiğini size unuttuaracak zeka oyunları arasında yer alıyor. Happy Glass uygulaması da her turda giderek zorlaşan bir zeka oyunu olarak eğlenceli oyunlar kategorisindeki puanı da dikkat çekiyor. Brain Dots uygulaması da mutlaka karantina döneminde düşen toplarla mücadele ederken size zamanı unutturacak.

SONRAKİ HABER