Tam Kapanmada Marketler Kaçta Açılıyor, Kaça Kadar Açık?

17 günlük tam kapanma döneminde en çok aranılan konuların başında marketlerin çalışma saatleri yer aldı. Peki, tam kapanmada marketler açık mı, hafta içi market çalışma saatleri değişti mi, bakkalların çalışma saatleri aynı mı, A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri kaç, kaça kadar açtık, kaçta açılıyor, kapanıyor, tam kapanmada markete gidilebilecek mi?

Tam Kapanmada Marketler Kaçta Açılıyor, Kaça Kadar Açık?

Tam kapanma döneminde marketlerin çalışma saatleri de merak konusu oldu. 17 günlük tam kapanma nedeni ile güncel market çalışma saatleri de yeniden düzenlendi.

TAM KAPANMADA MARKETLER AÇIK MI, MARKETLER VE BAKKALLAR KAÇA KADAR AÇIK?

29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile tam kapanma dönemi kapsamında 17 gün devam edecek sokağa çıkma yasağı resmen başladı. Yasak kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında uygulanacak olan yasaklar belirlenmiş oldu.

Bu kapsamda marketlerin ve bakkalların çalışma saatleri de belirlendi. 17 gün devam edecek sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşların mağdur olmaması nedeni ile marketler, bakkallar, fırınlar ve kuruyemişçiler gibi gıda satış noktaları açık kalmaya devam edecek.

TAM KAPANMADA MARKETE GİDİLEBİLECEK Mİ?

Evet, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma tedbirleri genelgesi kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı döneminde uygulandığı gibi vatandaşların marketlere gitmelerine izin verileceği duyuruldu. Buna göre vatandaşlar araçlarını kullanmadan, yürüyerek kendilerine en yakın noktada bulunan markete gidebilecek ve gıda alışverişi yapabilecek.

MARKETLERİN, BAKKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTA İÇİ, BİM, ŞOK, A101 MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ!

Sokağa çıkma yasağı döneminde marketler saat 10:00 itibari ile hizmet vermeye başlayacak. Saat 10:00'da açılacak olan marketler 17:00 itibari ile ise kapanacak.

HAFTA SONU MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK, KAÇTA KAPANIYOR?

Hafta sonu ise Cumartesi günü yine saat 10:00 - 17:00 saatleri arasında zincir marketler hizmet vermeye devam edecek. Pazar günü ise alınan karar kapsamında zincir marketler kapalı olacak. Yani A101, BİM, ŞOK, Migros, Carrefour gibi çok sayıda şubesi bulunan zincir mağazalar kapalı olurken küçük marketler ve bakkallar 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.