Tank Palet Fabrikası Özelleştirme Kararı Kesinleşti, Danıştay Talebi Reddetti!

Özelleştirme sürecinde muhalefet ile iktidarı sürekli olarak karşı karşıya getiren ve şiddetli tartışmalara neden olan Tank Palet Fabrikası özelleştirme sürecinde açılan dava sonuçlandı.

EMLAK HABERLERİ 17.10.2019 - 11:34 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Özelleştirme sürecinde muhalefet ile iktidarı sürekli olarak karşı karşıya getiren ve şiddetli tartışmalara neden olan Tank Palet Fabrikası özelleştirme sürecinde açılan dava sonuçlandı. Danıştay yürütmeyi durdurma ve iptal istemini reddederek yargı sürecini sonlandırmış oldu. Tank Palet Fabrikası özelleştiriliyor!

Sakarya Arifiye'de yer alan Tank Palet Fabrikası için verilen özelleştirme kararına Harb-İş Sendikası yürütmeyi durdurma ve iptal istemi ile Danıştay'a başvuruda bulunmuştu. Söz konusu talep Danıştay 13. Dairesi tarafından reddedilerek kabul edilmeyince Harb-İş verilen karara itiraz ederek dosyanın Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'na gelmesini sağlamıştı. Tank Palet Fabrikası Özelleştirme Süreci İçin Yargılama Süreci Sona Erdi! Habertürk Gazetesi yazarlarından Yasemin Güneri tarafından yapılan habere göre geride bıraktığımız hafta içerisinde yapılan itiraz Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu gündemine alındı. Burada yapılan toplantıda kurul üyeleri arasında gerçekleştirilen oylamada söz konusu talep 9 oya karşılık 6 oy ile reddedildi. İtirazın reddine verilen karar ile yargılama sürecinin sonuna gelinmiş oldu. Hatırlanacağı üzere Tank Palet Fabrikası hakkında 25 yıllık süre boyunca Katar'a özelleştirme yolu ile devir kararı alınmıştı. Söz konusu karar ana muhalefet partisi tarafından büyük tepki ile karşılanırken kamuoyunda da farklı tepkilerin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Özelleştirmenin kesinleşmesinin ardından Harb-İş Sendikası da sürece dahil olmuş ve söz konusu özelleştirmenin iptalini sağlayabilmek adına Danıştay'a başvuruda bulunurak Yürütmeyi Durdurma ve İptal istemi ile karşı dava açmıştı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@