Tank Palet Fabrikası Sonrası Yeni Özelleştirme İddiası: Aselsan Özelleşiyor Mu, Katarlıları Mı Satılacak?

Türkiye'de büyük tartışmalara neden olan Tank Palet Fabrikası özelleştirme haberleri sonrasında bir özelleştirme iddiası da Aselsan için gündeme geldi.

GÜNDEM 20.02.2020 - 10:31 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Türkiye'de büyük tartışmalara neden olan Tank Palet Fabrikası özelleştirme haberleri sonrasında bir özelleştirme iddiası da Aselsan için gündeme geldi. Aselsan özelleştirildi mi, özelleştirilecek mi, son durum ne?

Sakarya'da bulunan Tank Palet Fabrikası için özelleştirme kararı alınması kamuoyu gündemine adeta bomba gibi düşmüş ve büyük yankı uyandırmıştı. Konu daha gündemdeki yerini korurken bir özelleştirme haberi de Aselsan için geldi. Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ tarafından ortaya atılan yeni iddiaya göre söz konusu dev fabrika da özelleştirme kapsamına alındı. ASELSAN ÖZELLEŞTİ Mİ? ŞİRKET HAKKINDA ŞOK İDDİA: ASELSAN KATARLILARA SATILACAK!Hayır, söz konusu fabrika halen devletin himayesinde bulunuyor. Ancak ortaya atılan son iddialar fabrikanın özelleştirileceği yönünde. Konu hakkında özel bir yazı kaleme alan Demirağ şirketin Katarlılalara satılacağını idida ederek "ASELSAN çökmek üzere. Dolar 7 lirayı bulduğu günlerde Reis'in talimatı ile dövizleri bozduran ASELSAN tam 80 milyon TL zarar etti. Yönetim Kurulu ayrı dert. Menzil'in generalleri geldi. Genel Müdür aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı ve 80 bin TL maaş alıyor.Yerli İHA vs hep hikaye. Personel maaşını ödemek için devlet bankalarından kredi almaya başladılar. Kurtuluş reçetesi ne biliyor musunuz? ASELSAN'ı da Katar'lı şirkete satmak!.. Katar'lı şirketin sözde satın aldığı yada kiraladığı şirkette ‘Altay tankı’ ne durumda? Motor yok! Şanzuman yok! Güç monitörü yok!” diyerek çok konuşulacak iddialara imza attı. Özelleştirme iddiası gündeme bomba gibi düşerken sosyal medya da da kısa sürede yayıldı ve büyük tepki çekti. Özellikle son dönemde Katarlılar tarafından alındığı iddia edilen taşınmazlar ve şirketler nedeni ile gerilen sinirler yeni iddia ile büyük tepkiye dönüştü. Konu hakkında henüz ASELSAN yönetimi tarafından resmi bir açıklama gelmedi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@