Tapu Dairesi Arefe Günü Açık Mı, Bayramda Tapu Daireleri Çalışıyor Mu, Kurban Bayramı'nda Kapalı Mı?

9 günlük Kurban Bayramı tatili için geri sayım başlarken resmi işlemleri olan kişilerde araştırmalara başladı. Kurban Bayramı tatilinde tapu daireleri açık mı, Arefe günü tapu dairesi yarım gün mü?

Tapu Dairesi Arefe Günü Açık Mı, Bayramda Tapu Daireleri Çalışıyor Mu, Kurban Bayramı'nda Kapalı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan ulusa sesleniş konuşması ile Kurban Bayramı tatili uzatılmıştı. 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü tarihi itibari ile Kurban Bayramı tatili 1. günü başlarken gözler 8 Temmuz 2022 Cuma günü Arefe gününe çevrildi.

"Arefe günü yarım gün mü, tatil mi?" soruları yanıt ararken beklenen resmi açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 gün tatil açıklaması ile akıllara takılan soru yanıt buldu ve 8 Temmuz Cuma günü yani Kurban Bayramı arefe günü için yarım günlük resmi tatil ilan edildi.

KURBAN BAYRAMI AREFE GÜNÜ TAPU DAİRELERİ AÇIK MI, 8 TEMMUZ 2022 CUMA GÜNÜ TAPU DAİRESİ ÇALIŞIYOR MU?

Bu sene Kurban Bayramı Arefe günü 8 Temmuz 2022 Cuma gününe denk gelecek. Sonrasında 9 günlük resmi tatil ilan edilmesi nedeniyle tapu dairelerinde işlemleri olan kişiler tarihi erkene çekme telaşına düşerken tapu daireleri de diğer resmi kurumlarda olduğu gibi Kurban Bayramı arefe günü yarım gün çalışacaklar.

tapu çalışma saattleri

Arefe günü yarım gün çalışma olduğu için sabah normal saatinde başlayan mesai öğlen saat 12:00'ye kadar devam edecek ardından tapu dairelerinde Kurban Bayramı tatili başlayacak olup 9 günlük bayram tatili sonrası yeniden çalışma başlayacaktır.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK, TAPU DAİRELERİ NE ZAMAN AÇILACAK?

9 günlük Kurban Bayramı tatili 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü sona erecek ve tüm resmi kurumlarda olduğu gibi tapu dairelerinde de çalışmalar Pazartesi günü mesai saati ile başlayacaktır.