Tapu Devrinde Büyük Kolaylık! Farklı Tapu Dairesinde Satış İşlemi Başladı

Yeni tapu yönetmeliği ve tapu kanunu ile tapu işlemleri kolaylaştı. Farklı ilde tapu devri ve farklı tapu dairesinde satış işlemlerine onay verildi!

EMLAK HABERLERİ 11.07.2019 - 11:56 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Yeni tapu yönetmeliği ve tapu kanunu ile tapu işlemleri kolaylaştı. Farklı ilde tapu devri ve farklı tapu dairesinde satış işlemlerine onay verildi!

10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan 7181 Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile tapu işlemleri ve imar kanunu hakkında önemli değişiklikler yapıldı. Tapu işlemlerinde bürokratik işlemler büyük oranda azaltılırken kentsel dönüşümde de vatandaşın mağdur olmasının önüne geçildi. Farklı İllerde Tapu İşlemleri Yapılmasının Önü Açıldı! Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni tapu ve imar kanunu tapu işlemlerinde bürokrasiyi azaltarak pek çok kolaylık getirdi. "Farklı tapu müdürlüklerinde ya da yurt dışında bulunan vatandaşlarımız, bulundukları yerin tapu görevlileri huzurunda tapu işlemlerini gerçekleştirebilecek."

Tapuya Resim Yapıştırma Zorunluluğu Kaldırıldı Resmi Gazete'de yayımlanan  Tapu Sicil Müdürlüklerince Düzenlenen Resmî Senetlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile tapuya resim yapıştırma zorunluluğu kaldırıldı. Tapu işlemleri için evrak yükümlüğü azaltılırken bürokratik işlemler de azaltılmış oldu. 

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@