Tapu Harcı İndirimi ve Konutta KDV İndirimi 2019 Yılına Uzatılacak Mı?

Ev sahibi olmak isteyen kişilere büyük avantaj sağlayan tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi için son gün 31 Aralık 2018.

Tapu Harcı İndirimi ve Konutta KDV İndirimi 2019 Yılına Uzatılacak Mı?

Ev sahibi olmak isteyen kişilere büyük avantaj sağlayan tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi için son gün 31 Aralık 2018. Peki, bu indirimler uzatılacak mı?

Ev satın alırken ödenen tapu harcı ve sıfır konutlarda uygulanan KDV indirimi bilindiği üzere 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek.Hem İnşaat Sektörü Hem De Vatandaş Uzatılmasını İstiyorGelen yoğun talep üzerine imar barışı son başvuru tarihi uzatılırken aynı kararın tap harcı ve KDV indirimi için de geçerli olup olmadığı Pazartesi günü belli olacak.Pazartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir toplantı düzenleyecek ve imar barışı hakkında son kararlarını açıklayacak. Ancak imar affı son başvuru tarihi için kesinlikle uzatma kararı alınması bekleniyor.Aynı toplantıda Bakanlığın tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi hakkında da alınan kararları açıklaması yönünde bir beklenti hakim. Özellikle de inşaat sektörü konu hakkında son derece ısrarcı davranırken konutta KDV indiriminin en azından 1 sene devam etmesi, tapu harcı indirimi için ise sıfır konutlarda kalıcı hale getirilmesi talebinde bulunuyor.Tapu Harcı İndirimi Uzatılacak Mı?Gelen ilk haberler olumlu. Yani indirim uzatılacak gibi görünüyor. Ancak konu hakkında son karar Pazartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenecek ortak toplantının ardından belli olacak. İndirimin sadece sıfır konutları kapsaması gündemde...Emlak365.com