Tapu Harcı, KDV, Emlak Vergisi Yok! Milli Emlak Şefliği Resmi Gazete İle Taksitle Arsa Satış İhalesi İlanı Yayımladı

Arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler için Milli Emlak Şefliği fırsat ilanı yayımladı. Kaynarca Milli Emlak Şefliği tarafındnan yayımlanan ilan kapsamında 2 grup halinde çok sayıda arsa satışa çıktı.

Emlak Haberleri 22.11.2021 - 07:51 22.11.2021 - 07:51 Gülcan Özer

Pandemi döneminde en çok getiri sağlayan yatırım araçları arasına giren arsa yatırımı her geçen gün popülaritesini arttırırken özellikle de belediyeler ve Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yapılan satış açıklamaları yakından takip ediliyor. Milli Emlak tarafından satışa sunulan arsalar için KDV'siz ve harçsız alım fırsatı sunulurken yine bu arsalar yasal düzenlemeler nedeni ile 5 sene boyunca emlak vergisi muafiyeti sağlıyor. 

Bu ilanlardan birini de Kaynarca Milli Emlak Şefliği yayımladı. 22 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında Sakarya'nın Kaynarca ilçesine bağlı olan Birlik Mahallesi sınırları içerisinde yer alan çok sayıda arsa 2 grup halinde satışa sunuldu. Büyüklükleri 600 m2 ile 642 m2 arasında değişen çok sayıda arsanın imar durumu ise iskan alanı olarak duyuruldu. 

KAYNARCA MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI YAYIMLADI !

22 Kasım 2021 Tarihli ve 31667 Sayılı Resmî Gazete ile arsa satış ihalesi yayımlayan Kaynarca Milli Emlak Şefliği mülkiyeti Hazineye ait olan taşınmazları 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45’inci maddesine göre “Açık Teklif Usulü” ihale yöntemi ile 6 Aralık 2021 tarihinde Kaynarca Milli Emlak Şefliğinde oluşturulacak ihale komisyonunca, Kaynarca Milli Emlak Şefliği odasında satışa sunacak. 

milli emlak sakarya ilanı 1

milli emlak sakarya ilanı 2

milli emlak sakarya ilanı 3

milli emlak sakarya ilanı 4

MİLLİ EMLAK 1 PEŞİN, 8 TAKSİTLE ARSA SATIŞ İHALESİ DÜZENLİYOR! 

İhaleye katılarak teklif vermek isteyen kişilerin en geç 6 Aralık 2021 tarihinde saat 09:00'a kadar ihale şartnamesinde belirtilen kurallara uygun olarak hazırlamış oldukları tekliflerini komisyona iletmeleri gerekecek. İhaleyi kazanan kişi ya da kurum taşınmazın ihale bedeli peşin ödenebileceği gibi, talep üzerine, 1/4'ü peşin, kalan kısma yıllık kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla iki yılda, üçer aylık dilimler halinde 8 eşit taksitlendirme ile de gerçekleştirebilecek. 

4706 sayılı Kanun gereğince Hazine ait taşınmazlarının satış işlemleri ve işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçdan muaf tutulurken yine aynı kanun kapsamında bu taşınmazlar için devlet 5 senelik emlak vergisi muafiyeti hakkı da sağlıyor. Yani Milli Emlak arsa satış ihalesi ile elden çıkarılan arsalar için emlak vergisi, KDV ve harç ödemesi yapılmıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@