Tapu İşlemleri Noterler İle TKGM Çalışanlarını Karşı Karşıya Getirdi!

Tapu işlemlerinin noterden yapılacağı açıklaması noterler ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanlarını karşı karşıya getirdi.

EMLAK HABERLERİ 20.11.2019 - 08:30 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Tapu işlemlerinin noterden yapılacağı açıklaması noterler ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanlarını karşı karşıya getirdi. TKGM Genel Müdürü Zeki Adlı konu hakkında açıklama yaptı.

TKGM Genel Müdürü Zeki Adlı katıldığı televizyon programında tapu işlemlerinin noterler üzerinden yapılması konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Zeki Adlı: Noterler Birliği Açıklaması Maksadını Aşmıştır!Noterler Birliği tarafından yapılan açıklamanın maksadını aşan bir açıklama olduğunu belirten Zeki Adlı "Geçenlerde Noterler Birliği Başkanı'nın maksadını aşan bir demeci oldu. Sanki bizim birimlerimizde işler yavaş işliyor gibi. Çalışanlarımız bu demeçten rahatsız oldu, bizi rahatsız etti.Bizim sistemimiz dünyada örnek gösterilen bir sistem. Bizim uzmanlarımız, bizden istifa ettikten sonra Dünya Bankasında danışman olarak çalışıyor, sistemimiz diğer ülkelere örnek gösteriliyor. Hız bakımından da Avrupa'dan daha hızlı ve güvenli iş yapıyoruz" diyerek tapu dairelerinde işlerin yavaş olduğu imasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Tapu Dairelerinde işlemlerin her zaman güvenilir olduğunu belirten Başkan Adlı "Genel Müdürlüğümüz güven ve kalite deyince akla gelen kurumların başında geliyor. 'Tapu gibi Sağlam' sözü vatandaşlar arasında deyim olmuş. Hız konusunda ise Avrupa ve dünyanın çok önündeyiz” diyerek tartışmalara son noktayı koydu. Açıklama sonrası gözler Noter Birliği'ne çevrilirken noterlerden yeni bir açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@