Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Yasalaşıyor!

Tapu Kanunu ve yeni imar kanunu meclisten geçti! İşte Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi detayları ile tam metni! TBMM Genel Kurulu çatısı altında yapılan görüşmeler sonrasında Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi meclisten geçti.

EMLAK HABERLERİ 04.07.2019 - 08:40 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Tapu Kanunu ve yeni imar kanunu meclisten geçti! İşte Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi detayları ile tam metni!

TBMM Genel Kurulu çatısı altında yapılan görüşmeler sonrasında Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi meclisten geçti. Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclisten Geçti Yapılan görüşmeler sonucunda kanun teklifi dün akşam meclisten geçti ve yasalaşması için tek adım olarak Cumurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete'de yayımlanması kaldı. Yeni Tapu Kanunu Neleri Değiştirecek?Yapılan değişiklik ile beraber 28 madde ile önemli değişiklikler yapıldı. Bundan sonra tapu işlemleri tarafların farklı tapu daireleri ve teşkilatlarında bulunmaları durumunda ayrı ayrı yapılabilecek. Tapu sicili ve kadastro tespiti nedeni ile yapılan işlemlerden oluşan zarar bulunması durumunda hisse sahiplerine hem hata nedeni hem de düzeltme sonrası oluşacak hisse durumu tebligat ile bildirilecek. Tapu üzerine bundan sonra resim yapıştırma zorunluluğu da ortadan kaldırılacak. Hasarlı binaların yıkımı için Bakanlık acil kodu ile karar verecek ve kat maliklerinin izninin alınması zorunluluğu ortadan kalkacak. Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Metni İçin Tıklayınız Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@