Tapu Müdürlüğüne Son Dakika Rüşvet Operasyonu: 6 Kişi Tutuklandı!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı olan Siverek Tapu Müdürlüğü'ne rüşvet operasyonu düzenlendi.

Tapu Müdürlüğüne Son Dakika Rüşvet Operasyonu: 6 Kişi Tutuklandı!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı olan Siverek Tapu Müdürlüğü'ne rüşvet operasyonu düzenlendi. Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından koordine edilen operasyona İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'de katıldı.

Siverek Tapu Müdürlüğünde resmi belgede sahtecilik ve rüşvet iddiası ile başlatılan soruşturma kapsamında düğmeye basıldı. Şanlıurfa ve Diyarbakır'da yapılan eş zamanlı operasyon ile aralarında Siverek Tapu Müdürlüğü çalışanlarının da olduğu 11 kişi 23 Şubat 2021 tarihinde gözaltına alınmıştı.

TAPU'DA RÜŞVET OPERASYONU: 6 KİŞİ TUTUKLANDI!

Siverek ve Diyarbakır'da düzenlenen operasyon ile göz altına alınan 11 kişi hakkında Emniyet tarafından yürütülen emniyette ki işlemler tamamlandı. Mahkemeye sevk edilen 11 kişiden aralarında tapu müdürlüğünde çalışan memurların da olduğu 6 kişi tutuklandı. Diğer zanlıların serbest bırakıldığı mahkemede tutuklanan 6 kişiden üçünün Siverek Tapu Müdürlüğü çalışanları olduğu açıklandı.

2020 yılında devlet bankaları tarafından verilen ucuz konut kredisi desteği ile konut satış rakamları rekor üzerine rekor kırmış, Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık satış rekoru ise Temmuz ayında kırılmıştı. Yine konut sektörü geride bıraktığımız yılı son aylarda konut satış rakamlarının düşüşe geçmesine rağmen yıllık bazda en çok konut satılan yıl olarak tamamlamayı başarmıştı. Artan konut satış rakamları sonrasında tapu dairelerine yönelik denetimler artarken çok sayıda sahtecilik ve dolandırıcılık girişimi de tapu memurlarının dikkatli ve özverili çalışmaları ile önlenmiş, büyük başarılara imza atılmış, tapu da sahte satış girişimleri engellenmişti.

SONRAKİ HABER