Tapu Sahipleri Dikkat! Bunu Yapın Mağdur olmayın...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı , tapu sahiplerini uyardı. Tapusu olanlar dikkat, bunu mutlaka yapın, sonra mağdur olmayın!

Emlak Haberleri 30.06.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı , tapu sahiplerini uyardı. Tapusu olanlar dikkat, bunu mutlaka yapın, sonra mağdur olmayın!

Son dönemde tapu dolandırıcılığı büyük oranda artarken Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı vatandaşları uyardı. E devlet üzerinden sunulan sms bilgilendirme işlemi hakkında bilgi veren Adlı vatandaşların mutlaka SMS bilgilendirme servisine üye olmasını istedi. Tek Bir SMS İle Tapunuzu Takip Edin Son dönemde sık sık tapu dolandırıcılığı haberleri gelmeye devam ederken konu hakkında uyarı yapan Adlı "Vatandaşlarımız taşınmazları üzerinde başlatılan işlemlerden haberdar olmak için e-Devlette 'Tapu Telefon Bilgileri Beyan' kısmından cep telefonu numarasını kaydetmeli.Bu uygulama ile kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında kişiye kısa mesaj (SMS) yolu ile bilgi veriliyor. Cep telefonlarına 'Adınızda kayıtlı taşınmaz üzerinde Tapu Müdürlüğünde ... sıra no ile işlem yapılmaktadır' şeklinde otomatik SMS gönderiliyor.İşlem kişinin bilgisi ve isteği dışında ise kişi hemen ilgili tapu müdürlüğü ile irtibata geçerek duruma müdahale edebiliyor. Bu uygulama tapuda işlem güvenliğini önemli ölçüde artırdı" diyerek tek bir SMS ile tapuların koruma altına alınabileceğini söyledi. E Devlet Üzerinden Hangi Tapu İşlemleri Yapılabiliyor! Tapu Bilgileri Sorgulama, Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Belge Doğrulama, Tapu Taşınmaz Beyan, Tapu Telefon Bilgileri Beyan’ı, “Kimlik Doğrulama Hizmetleri Başlığında” Satış İşlemi Başvurusu, Tapu Kayıt Belgesi, Tusaga-Aktif Sistemi Kullanıcı İşlemleri, Web Tapu İşlemleri, “Kuruma Ait İnternet Sitesi Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığındaysa; Satış İşlemi Başvurusu ve Tapu Kayıt Belgesi işlemleri e devlet üzerinden yapılabiliyor. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@