Tapu Senedi, İpotek Belgesi, Tapu Kaydı ve Hisseli Taşınmaz Tapu Kaydı Artık E-Devlet Üzerinden Alınabilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM e devlet üzerinden sunulan hizmetlerin kapsamlarını genişletmeye devam ediyor.

EMLAK HABERLERİ 13.12.2019 - 10:25 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM e devlet üzerinden sunulan hizmetlerin kapsamlarını genişletmeye devam ediyor. 4 tapu uygulaması 2020 yılı itibari ile e devlet üzerinden internetten alınabilecek. Detaylar haberimizde..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kaydı için e devlet üzerinden alınabilmesi için gerekli alt yapı çalışmalarında sona gelindi. 2020 YILINDA VATANDAŞIN İŞİ KOLAYLAŞACAK, TAPU BELGESİ E DEVLET ÜZERİNDEN ALINACAK! Açıklanan 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı programı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti ve  tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kaydı işlemlerinin internetten yapılabilmesi için alt yapı hazırlıklarına başladı. E Devlet üzerinden sunulan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü işlemlerine eklenmesi planlanan bu 4 yeni işlem ile vatandaşın işi büyük oranda kolaylaşmış olacak. Çünkü vatandaş artık  tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kaydı almak için Tapu Dairelerine gitmek yerine internetten kendileri çıktı alabilecek. Tapu müdürlükleri üzerinden başvuruda bulunularak alınan tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kaydı e devlet üzerinden alınacak. Bu sayede taşınmaz üzerinde olan ipoteği gösteren ipotek belgesi, taşınmaza ait olan tapu sicili üzerindeki maliklerin tümünü gösteren tapu kaydı belgesi, hisseli taşınmazlarda taşınmazın tapu kaydı ve tapu senedi evrakları e devlet üzerinden alınabilecek. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@