Tapu ve İmar Kanunu Meclisten Geçti, Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Resmen Başladı!

Yeni tapu ve imar kanunu meclis tarafından onaylandı. Onaylanan kanun teklifi ile beraber hem tapu işlemlerinde hem de kentsel dönüşüm de yeni dönem başladı!

EMLAK HABERLERİ 08.07.2019 - 10:53 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Yeni tapu ve imar kanunu meclis tarafından onaylandı. Onaylanan kanun teklifi ile beraber hem tapu işlemlerinde hem de kentsel dönüşüm de yeni dönem başladı!

TBMM Genel Kurulu tarafından yapılan görüşmeler sonucunda kabul edilen Tapu ve İmar Kanunu ile kentsel dönüşüm sürecinde yeni dönem başlamış oldu. Kentsel Dönüşüm Sorunları Hızla Çözülecek!Yeni Tapu ve İmar kanunu hakkında yapılan değişiklik hakkında AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Sabah Gazatesi'ne özel açıklamalarda bulundu. Nasır yapmış olduğu açıklamasında yapılan kanun değişikliği ile beraber Türkiye'de kentsel dönüşümde yeni bir sürece girildiğini belirterek yeni süreçte vatandaşa pek çok hak ve imkan tanındığını söyledi. Yapılan kanun değişiklikleri sayesinde artık kentsel dönüşüm sürecinde beklenen hızlanmanın yaşanacağını belirten Nasır "Bu kanunla Türkiye'de kentsel dönüşümde yeni bir sürece girildi.Yasayla birlikte uygulamalar ve düzenlemeler çerçevesinde kentleşme ve planlama alanında daha iyiye ulaşabilmek için sıkıntılar hızla ortadan kaldırılacak" diye konuştu.AK Parti İzmir Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi olan Necip Nasır yapılan kanun değişikliği sayesinde kentleşme ve planlama alanında daha iyiye ulaşabilmek için yaşanan sıkıntıların giderileceğini dile getirdi.Çıkarılan yeni tapu ve imar kanunu ile mevcut yapıların afetlere karşı daha dayanıklı hale getirilmesi amaçlanırken bu sayede dönüşüm uygulamalarının daha verimli yapılabilmesi garanti altına alınacak. Artık kentsel dönüşüm projeleri hızlanacak ve eski yapılar yıkılarak yerine sağlam, depreme dayanıklı evler inşa edilecek.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@