Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı! Başvurular Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları başladı. Yayınlanan ilana göre 18 Sözleşmeli Tekniker ve 1 Sözleşmeli Büro Personeli alımı yapılacak.

Emlak İş İlanları 27.10.2021 - 01:48 27.10.2021 - 01:53 Engin Uzunoğlu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli personel alım ilanı yayınlanarak başvurular alınmaya başladı. İstanbul'da göreve başlatılacak olan bu personellerin alımına ilişkin tüm başvuru detayları kamuoyuna duyuruldu. Tapu Müdürlüklerinde çalışacak olan bu personeller için işe alımların KPSS puan sıralamasına göre yapılacağı bildirildi. 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPIYOR

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlü tarafından yayınlanan resmi ilana göre 19 adet personel alımı yapılacak. Bu personeller Sözleşmeli Personel statüsünde istihdam edilecekler. İstanbul'daki Tapu Müdürlüklerinde çalışacak olan yeni sözleşmeli personeller 657 sayılı Devlet memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası kapsamında işe alınacaklar.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün yaptığı bilgilendirmeye göre alımı gerçekleştirilecek olan 19 sözleşmeli personelin hangi kadrolarda değerlendirilecekleri bildirildi. Buna göre 18 adet personel Sözleşmeli Tekniker kadrosuna ve 1 adet personel de Sözleşmeli Büro Personeli kadrosuna alınacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-657 sayılı Devlet memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 1,4,6 ve 7 numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak 
-Aynı kanunun 4/B maddesinin: “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uyuyor olmak.
-2020 yılı KPSS-P93 (B) puan türünden en az 70 puan ve üzerinde puan almış olmak 
-Sözleşmeli tekniker kadrosu için Tapu ve Kadastro Meslek Yüksekokulu ve Tapu Ve Kadastro bölümlerinden mezun olmak 
-Sözleşmeli büro personeli kadrosu için emlak yönetimi, emlak ve emlak yönetimi, gayrimenkul yönetimi bölümlerinden mezun olmak 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuruları 25 Ekim 2021 tarihinde alınmaya başlandı. Bu başvurular 1 Kasım 2021 tarihinde saat 17:00'a kadar yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini çevrimiçi olarak yapacaklar. 

ATAMALAR NASIL YAPILACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı atamalarının nasıl yapılacağı da açıklandı. Buna göre başvuruların tamamlanmasının ardından adayların KPSS (B) grubu puanları esas alınarak sıralama yapılacak. Bu sıralamaya göre de atamalar gerçekleştirilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@