Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancılar İçin Özel Gayrimenkul Portalı Kurdu!

Yabancılara konut satış rakamlarını arttırmak amacı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Your Key Turkey isimli yeni bir web portalı oluşturdu.

Emlak Haberleri 18.11.2019 - 14:01 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Yabancılara konut satış rakamlarını arttırmak amacı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Your Key Turkey isimli yeni bir web portalı oluşturdu. Detaylar haberimizde!

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen yabancılara yönelik olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yeni bir web portalı kurdu. Kurulan yeni web portalı üzerinden yabancıların ev almak için izleyecekleri adımlar tek tek anlatılırken, vatandaşlık almak için izlenecekler tüm işlemlere de yer verildi. Your Key Turkey Portalı Açıldı! Devlet güvencesi altında hizmet veren Yabancılar Bilgi Portalı "Your Key Turkey" isimli internet sitesi hizmet vermeye başladı. Türkiye'de konut yatırımı yapmak isteyen yabancılar için hem başvuru süreci hem de sonrasında yapılacak olan işlemleri adım adım anlatan internet sitesi tam 6 dilde hizmet verecek. Site aralarında Almanca, İngilizce ve Arapça dillerinin de yer aldığı tam 7 dilde hizmet verecek. Siteye ilerleyen dönemlerde Rusça, Fransızca ve İspanyolca dilleri de eklenecek. Site aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden de hizmet verecek. Yabancı yatırımcılara hizmet verecek olan site aynı zamanda sunduğu bu hizmetler ile kendi alanında bir ilk olarak ta tarihe geçecek. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 10 Ülkede 12 Temsilcilik AçacakBuna ek olarak TKGM 10 ülkede yabancıların ve gurbetçilerin konut alımlarını kolaylaştırmak adına temsilcilik açılacak. Açılacak temsilcilikler ilk olarak Bakü Büyükelçiliği, Berlin, Düsseldorf, Paris ve Brüksel'deki başkonsolosluklarda tapu işlemleri için hizmet verecek. Buna ek olarak daha sonra Doha, Kuveyt, Üsküp, Oslo, Lefkoşa, Londra ve Stuttgart'ta TKGM konsolosluk dışında ofis kiralayarak tapu hizmeti verecek. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@