Tapuda Son Yılların En Kapsamlı Rüşvet Operasyonu! Tam 87 Kişi Gözaltına Alındı

Polis ekipleri İstanbul Şile'de tapu dairesine rüşvet operasyonu gerçekleştirdiler. Aralarında müdür ve müdür yardımcılarının da bulunduğu 87 kişi gözaltına alındı.

Emlak Haberleri 01.10.2021 - 10:36 01.10.2021 - 10:36 Mustafa KARAGÖZ

Tapu'da rüşvet iddiaları ile ilgili İstanbul Şile Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Gerçekleştirilen soruşturma kapsamında savcılık aralarında mahalle muhtarı, tapu müdürü ve müdür yardımcısı ile memurların bulunduğu 87 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.  İşte gerçekleştirilen soruşturma ve gözaltı kararlarına dair elde edilen ilk bilgiler. 

İSTANBUL'DA TAPU'DA RÜŞVET OPERASYONU

Elde edilen ilk bilgilerde; İstanbul'un Şile İlçesinde tapuda rüşvet iddiaları gündemdeydi. Cumhuriyet Başsavcılığı ise söz konusu iddialara dair soruşturma gerçekleştirildi. Bir süre devam eden soruşturma kapsamında bazı şüphelilerin telefon konuşmaları teknik takibe alındı. Takip kapsamında ise şühelilerin tapu işlemlerinin hızlandırılması karşılığında maddi menfaat temin ettikleri tespit edildi.

Başsavcılık söz konusu tespitlerin ardından sabah saatlerinde bir operasyon düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında şüphelilerin hem evleri hemde tapu müdürlüğünde kapsamlı aramalar gerçekleştirildi. Mali Şube ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonun son dönemlerde tapuda gerçekleştirilen en kapsamlı operasyon olduğu belirtildi.

Operasyon kapsamında bir tapu müdürü, bir müdür yardımcısı ve 11 memur gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 3 mahalle muhtarı da bulunuyor. Toplam 87 kişiden oluşan gözaltına alınan şüphelilerin 71'i ise sivil vatandaş. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@