Tarih Bile Verildi! Araç Sahipleri Benzine Dev İndirim Geliyor

Benzin litre fiyatlarına önümüzdeki günlerde indirim gelmesi bekleniyor. İlk açıklama PÜİS'ten gelirken sendika benzin litre fiyatlarının ne kadar ve ne zaman düşeceğini açıkladı.

Gündem 09.11.2021 - 10:44 09.11.2021 - 10:44 Mustafa KARAGÖZ

Benzin başta olmak üzere motorin ve LPG otogaz fiyatlarına geçtiğimiz haftalarda üst üste zamlar gelmişti. Araç sahiplerini zora sokan zamlar ÖTV'de marjın kalmaması nedeniyle doğrudan pompa fiyatlarına yansımıştı. Birden çok yükselen akaryakıt fiyatlarına dair ise bu defa müjdeli haber geldi. 

BENZİN FİYATLARI İÇİN MÜJDELİ HABER GELDİ

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından gelen son dakika açıklamasında birkaç gün içinde benzin litre fiyatlarıan zam yapılacak. Söz konusu zammın tutarı hakkında bilgi veren PÜİS zam tutarının 30 kuruş olacağını açıkladı. Benzin zammı için resmi açıklamanın ise 11 Kasım tarihinde duyurulması bekleniyor.

PÜİS benzin zammına ilişkin yaptığı bilgilendirme açıklamasında "11.11.2021 Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 30 kuruş civarı fiyat indirimi beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliğinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili karar üst makamlarca verilmektedir. 9.11.2021-10.11.2021 tarihleri arasında motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor." bilgilerini paylaştı. 

30 KURUŞLUK ZAM SONRASINDA YENİ FİYATLAR

Benzin fiyatlarına 11 Kasım tarihinde 30 kuruş zam gelmesi halinde, benzinin litre fiyatları illerde değişecek. 

30 kuruşluk indirim sonrasında İstanbul'da bir litre benzin 8.41 TL seviyesinden 8.11 TL seviyesine inecek. Ankara'da benzinin litresi 30 kuruşluk indirim sonrası 8.20 TL olacak. İzmir'de de Ankara'da ki gibi 8.50 TL olan 1 litre benzinin yeni fiyatı 8.20 TL olacak. 

MOTORİNE İNDİRİM BEKLENMİYOR

PÜİS benzin indirimine dair yayımladığı beklenti açıklamasında indirimin sadece benzin ürünlerinde olacağını motorin litre fiyatlarında herhangi bir indirim beklenmediğini duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@