Tarih Tekerrür Etti! Ucuz Kredi Açıklandı, Konut Fiyatları Saatler İçinde Katlandı

Bir kere daha 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi desteği verileceği ilan edilince fırsatçı ev sahipleri bir kere daha devreye girdi, konut fiyatları saatler içerisinde katlandı!

Emlak Haberleri 10.05.2022 - 06:53 10.05.2022 - 08:42 Gülcan Özer

2020 senesinde devlet destekli konut kredisi kampanyasının açıklanması ile konut fiyatları rekor oranda zamlanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni konut kredisi desteği sonrasında tarih bir kere daha tekerrür etti ve fırsatçı ev sahipleri yine sahneye çıktı. 

Kampanyanın açıklanmasının ardından online emlak siteleri üzerinden verilen satılık konut ilanlarında yapılan güncellemeler dikkat çekerken, özellikle sahibinden satılık ev fiyatlarına yapılan fahiş zamlar dikkat çekti. Pek çok vatandaş bir önceki kampanya döneminde olduğu gibi zam yapılan ilanların ekran görüntülerini almaya başlarken favori ilanlarına eklediği rakamlarda yaşanan yükselişe isyan etti. 

FIRSATÇI EV SAHİPLERİ YİNE SAHNEDE! SAHİBİNDEN SATILIK EV FİYATLARINA FAHİŞ UCUZ KREDİ ZAMMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında açıklanan yeni konut kredisi paketinde konut alımları için 3 ayrı kredi desteği sağlayacaklarını açıklamıştı. Açıklanan ilk pakette yüzde 0.99 faiz oranı ile ikinci pakette ise yüzde 0.89 faiz oranı ile kredi verileceği duyurulmuştu. Her ki kredi paketinde de söz konusu destek sıfır konut alanlara sağlanacak. 

zam oranı 1

Ancak sıfır konut üretiminde arz sorunu yaşandığı için ikinci el konutlara olan ilginin de artacağı beklentisi bile ev fiyatlarına zam yağmuru yaşanmasına neden oldu. Yapılan güncellemelerde her 100 ilandan 87 tanesinde fiyat güncellemesi yapılması büyük tepki çekerken,

konut fiyatı-1

Yapılan zamlara dikkat çeken emlak uzmanı Nesrin Aslan kredi haberinin bazı müteahhitlerin de konut fiyatlarına zam yapmasına neden olduğunu belirterek söz konusu kampanyanın yükselen fiyatlar nedeniyle vatandaşı ev sahibi yapmak bir yana zamlar nedeniyle bu fikirden daha da uzaklaştırabileceğini söyledi. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@