Tarihi Çarşıya Nusret Tabelası Asıldı, Ortalık Karıştı!

Yapmış olduğu tuz serpme hareketi ile dünya çapında bir öne kavuşan Nusret Kapalı Çarşı'da açtığı restoranı ile yeni bir tartışmaya neden oldu.

Emlak Magazin 23.07.2018 - 14:23 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Yapmış olduğu tuz serpme hareketi ile dünya çapında bir öne kavuşan Nusret Kapalı Çarşı'da açtığı restoranı ile yeni bir tartışmaya neden oldu.

Kapalı Çarşı Sandal Bedesteni Kapısı üzerine astığı devasa reklam tabelası ile dikkat çeken Nusret tepkilere neden oldu. 558 yıllık çarşı duvarına astırdığı dev tabela kısa sürede paylaşım rekorları kırdı. Ancak tabelanın izinsiz olarak tarihi çarşı duvarına asıldığı ve belediyenin haberlerin duyulması üzerine hemen tebligat ile levhayı kaldırmasını istediği öğrenildi. Fatih Belediyesi çarşının tarihi duvarına asılan tabeldan haberdar olup olmaz hemen kaldırılması için tebligat çıkarıldığını açıkladı. Nusret Kapalı Çarşı Şubesi İçin Tabela İzni AlmamışTürkiye'de son derece pahalı olan et fiyatlarına rağmen yüksek müşteri potansiyeli bulan Nusr-Et Kapalı Çarşı içerisine de yeni bir şube açma kararı vermişti. Açılan yeni şube için büyük bir reklam çalışması yürüten Nusr-Et dikkat çekmesi içinde tarihi Kapalı Çarşı'nın Sandal Bedesteni Kapısı üzerine büyük bir reklam panosu astı. İşte bu panonun sosyal medya hesabında paylaşılması ile büyük bir tartışma yaşandı. Çünkü ilanın asıldığı duvar sıradan bir duvar değil tam 558 yıllık tarihi bir duvardı. Nusret konu hakkında açıklama yapmazken Fatih Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Belediyeye hiçbir başvuru yok. Zaten tarihi duvarlara tabela asılması için Koruma Kurulu izni gerekiyor. Bu aşamalardan da geçilmemiş. Tabelanın sökülmesi için derhal tebligat çıkarıyoruz.” ifadelerine yer verildi. Emlak365.col


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@