Tarihi Cibali Karakolu Müzeye Çevrilecek!

Pek çok filme ve tiyatro oyununa konu olan Cibali Karakolu için beklenen adım atıldı. Tarihi Cibali Karakolu müze oluyor!

Emlak Haberleri 08.04.2019 - 13:32 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Pek çok filme ve tiyatro oyununa konu olan Cibali Karakolu için beklenen adım atıldı. Tarihi Cibali Karakolu müze oluyor!

Fatih'te bulunan ve pek çok ünlü tiyatro gösterisi ile filme de konu olan Tarihi Cibali Karakolu İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından müzeye çevrilecek. İstanbul Emniyet Müdürlüğü konu hakkında Vakıflar Genel Müdürlüğü ile temasa geçerken uzun süredir metruk durumda bulunan bina bu şekilde değerlendirilmiş olacak.Resmi Başvuru Yapıldıİstanbul Emniyet Müdürlüğü uzun süredir metruk durumda bulunan bina için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile temaslara başlarken resmi yazışmalarda başladı. Resmi kayıtlarda binanın sahibi Vakıflar Genel Müdürlüğü gözürken İstanbul Emniyet Müdürlüğü yapılan yazışmalarda binanın kendilerine tahsis edilmesini talep etti. Eski Haline Sadık Kalınarak Yenilenecek!İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 3 katlı tarihi karakol aslına sadık kalınarak restore edilecek. Tarihi bina aslına uygun bir şekilde yenilenecek ve müze haline getirilecek. İstanbul polisiye tarihinin önemli noktalarından biri olan karakolda müze başvurusu olumlu sonuçlanırsa o döneme ait tarihi masalar, sandelyeler, yazı makineleri ve tüm aksesurlar kullanılarak geçmiş dönemin yansıtılması amaçlanıyor. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@