Tarihi İlkleri Yaşatarak Yenilenen Mercedes-Benz C Serisinin Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu!

Yenilenen Mercedes Benz C serisinin Türkiye'de satışa çıkacağı tarih belli oldu. Tarihi ilkleri yaşatan özelliklerle sunulan Mercedes Benz C Serisi tasarımıyla da göz dolduruyor.

Finans 04.02.2022 - 10:27 04.02.2022 - 10:27 Büşra Uluşen

Mercedes markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan Mercedes Benz C serisi, 2021 yılında yenilendi. Yeni serinin Türkiye tanıtımı, Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan'ın katılımıyla İzmir'de gerçekleştirildi. 

Bir süredir yeni C serisi bekleyen katılımcılar, bünyesinde birçok ilki barındıran modelde incelemeler yaptı. W206 kasa kodlu C-Serisi'nin ilkleri arasında bagaj kapağına taşıran stop lambaları, ikinci nesil MBUX, opsiyonel arka aks yönlendirmesi ve arka koltuklarda ısıtma fonksiyonu gibi özellikler yer alıyor. 

YENİ MERCEDES BENZ C SERİSİ TANITILDI!

Aracın teknik özellikleri incelendiğinde yeni C-serisinin, Edition 1 AMG adındaki ilk üretime özel paketinde geniş bir donanım yelpazesi sunuluyor. Ayrıcalıklı bir sürüş keyfi yaşatan Yeni C-Serisi Edition 1 AMG, hem sürüşü hem de yaşamı kolaylaştıracak özellikler barındırıyor. 

mercedes benz c serisi 2-1

Otomatik bagaj kapağı kapatma sistemi ve KEYLESS-G, sürücü ve yolcular için konfor sunarken, 19 inç çok kollu jantlar ve AMG tasarımı gövde rengi bagaj üstü spotleri, sportif bileşenleri oluşturuyor. İçerisindeki DIGITAL LIGHT ve Kör Nokta Yardımcısı ile de üst düzey güvenlik performansı sağlıyor. 

mercedes benz c serisi 4

Tasarım özellikleri yakından incelendiğinde Mercedes-Benz Sedan modeline özgü çizgiler dikkatleri çekerken, stop lambaları da gündüz ve gece görünümüyle dikkat çekiyor. Sedan gövde tipinde ilk kez iki parçalı aydınlatma grubu kullanılırken, aydınlatma fonksiyonları yan paneller ve bagaj kapağındaki stop lambası parçasına bölünüyor.

mercedes benz c serisi 3

Zarif detaylarla bezenmiş olan Yeni C-Serisinde metalik spektral mavisi, metalik yüksek teknoloji gümüşü ve designo metalik opalit beyazı olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor. 

mercedes benz c serisi

YENİ MERCEDES BENZ-C SERİSİ TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELECEK?

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Mercedes- Benz C serisinin Türkiye'de satışa çıkacağı tarih belli oldu. Tamamen yenilenen ve tarihi ilkleri bünyesine katan Yeni Mercedes-Benz C serisi 2022 yılının Kasım ayından itibaren Türkiye'de satılmaya başlayacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@