Tarım Bakanı Müjdeyi Verdi! Herkes Et Yiyebilsin Diye Ucuz Et Satışı Başladı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, katıldığı bir televizyon programında herkesin et yiyebilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla ucuz et satışının başladığını duyurdu.

Finans 08.04.2022 - 09:29 08.04.2022 - 09:29 Büşra Uluşen

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, katıldığı bir programda et fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce Et ve Süt Kurumu'nda yapılan zam sonrasında vatandaşlardan tepki yağmış ve et fiyatları neredeyse zincir market fiyatlarına eşitlenmişti. 

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ramazan ayında gıda konusunun öne çıktığını belirterek öncelikle salgında dünyada tedarik zincirinin bozulduğunu, emtia fiyatlarında beklenmeyen yükselişler görüldüğünü anlattı.

TÜRKİYE'NİN ÜRETİM PROBLEMİ YOK

Bakan Kirişçi, Rusya - Ukrayna savaşı nedeniyle hem hububat hem de yağlı tohumlarla ilgili dünya genelinde bir sorun yaşandığını belirtirken, ülkemizin bu sorunu en hafif şekilde geçirmeye çalıştığını söyledi. 

ABD'ye sattığımız tarımsal ürünler olduğunu ve ülkelerin kendi kendine yetemediği gibi bir sorunun söz konusu olmadığını dile getiren Kirişçi, ithal edilen ürünleri ülkemizde üretmek istediğimizde mevcut 23 milyon hektar tarımsal arazilerimize yaklaşık 4,5 milyon hektar arazi ilave edilmesi gerektiğini ancak bunun hemen olabilecek bir durum olmadığını ifade etti. 

Türkiye'de bulunmayan bir ürün olmadığının altını çizen Kirişçi, fiyatların yüksekliği ile ürünün erişebilirliği arasında bir bağlantı olmadığını, beside ve kesim yapılacak hayvan stoklarında bir problem olmadığına dikkat çekti. 

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ UCUZ ET SATIŞI BAŞLADI!

Bakan Kirişçi, Türkiye'nin büyükbaş ve küçükbaş konusunda herhangi bir problemi olmadığını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ramazan ayı boyunca vatandaşların ucuz et yiyebilmesi için mevcut market ortalamalarının yüzde 15-20 altında önce Et ve Süt Kurumu'nun 18 satış mağazasında ve Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin 150'sinde ucuz et satışının bugün itibariyle başladığını açıkladı. Ucuz et satışı Ramazan ayı boyunca devam edecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@