Tarım Kredi'de 64 TL Olan 5 Litre Yağa Zam! 80 TL'ye Yükseldi

Doların yükselmesi sonrası fiyat artışı yaşayan gıda ürünlerinden biri yağ olmuştu. Diğer markalara göre daha uygun olan tarım kredi yağı da bu zamdan etkilendi. 64 TL'lik fiyat 80 TL'ye yükseldi.

Gündem 27.10.2021 - 15:09 27.10.2021 - 15:09 Mustafa KARAGÖZ

Dolar kurunun geçtiğimiz hafta sonunda yakaladığı sert yükselme etkisi ve diğer etmenler ile bazı gıda ürünlerinde fiyatlar artmıştı. 

BİM, A101 ve ŞOK gibi marketlerde yaşanan fiyat değişimlerinin ilki ayçiçek yağında oldu. 5 litrelik ayçiçek yağı 3 markette de zamlanmış ve aynı fiyat olan 79.95 TL seviyesine yükselmişti. 

5 LİTRE YAĞ FİYATLARI ARTTI

Türkiye'nin en geniş şube ağına sahip olan bu marketlerde yaşanan fiyat artışlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği Tarım Kredi Kooperatiflerinde de rakamlar değişti. 

Birkaç gün öncesine kadar Tarım Kredi Kooperatiflerinden 64 TL'ye alınan 5 litre ayçiçek yağı son zamların ardından 79.95 TL'ye yükseldi. Söz konusu tüm Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanmaya başlandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALIŞVERİŞ YAPMIŞTI

Gıda fiyatlarında yaşanan sorunların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarım Kredi Kooperatiflerine giderek alışveriş yapmıştı. Söz konusu alışveriş ve fiş tutarı sosyal medyada çok konuşulmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan gıda fiyatlarına dair geçmiş dönem açıklamasında Tarım Kredi Kooperatiflerinin çoğaltılması gerektiğini ifade ederek "Bunları süratle çoğaltacağız. Ve böylece vatandaşımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı da balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız. Şu anda da bizzat burada yaptığım alışverişte bunu gördüm. Bundan dolayı da mutluyum" demişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@