Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Yeni Koronavirüs Kararı! Piknik Yapmak ve Mangal Yakmak Yasaklandı!

Dün İstanbul'da vatandaşların piknik ve mangal yapmak için Belgrad Ormanı'na akın etmesine Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı seyirci kalmadı.

Gündem 21.03.2020 - 13:48 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Dün İstanbul'da vatandaşların piknik ve mangal yapmak için Belgrad Ormanı'na akın etmesine Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı seyirci kalmadı. Kalabalıkların koronavirüsü tetikleyeceği uyarısı üzerine Bakanlık devreye girerek ikinci bir talimata kadar park, bahçe ve mesire yerlerinde piknik ve mangalı yasakladı.

Türkiye'nin koronavirüs ile olan yüksek mücadelesinde hız kesilmiyor. Ortaya çıkan yeni sorunlara anında müdahale yapılırken gerekli noktalarda ilgili kurumlar hemen değişikliğe gidiyor. Son olarak Belgrad Ormanı'nda yoğun bir kalabalık meydana gelince Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı devreye girdi.

İnsanların evden çıkmaması için elinden gelen gayreti gösteren devlet kurumları bunda başarılı olamayınca ek önlemleri devreye alıyorlar. Koronavirüsün yayılımını engellemek için yoğun bir çaba harcanırken okullara verilen tatili ve işyerlerinden alınan koronavirüs izinlerini yanlış değerlendiren vatandaşlar Belgrad Ormanı'nı tatil keyfi yapmak için hınca hınç doldurdular. Tarım ve Orman Bakanlığı gelen şikayetleri de dikkate alarak bu görüntülerin tekrarlanmaması için yeni kararını açıkladı.

Açıklanan yeni karara göre artık park, bahçe ve mesire alanlarında piknik yapılması ve mangal yakılması yasaklandı. Bu konudaki talimat 81 il valiliğine gönderilerek ivedilikle uygulamaya alınması istendi. Ayrıca kolluk kuvvetlerinden gerekli kontrolleri sağlaması ve bu talimata aykırı hareket edenlere kanunda belirtilen cezaların hemen uygulanması emri verildi.

Son gelişmeler ışığında artık ikinci bir talimata kadar park, bahçe ve mesire yerlerinde piknik yapmak, mangal yakmak yasak hale getirildi. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı insanların toplu halde bir arada olmasının önüne geçmek için böyle bir karar aldı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@