Tarım ve Orman Bakanlığına Sürpriz Atamalar! Yeni Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki Kimdir, Nereli, Önceki Görevi Neydi?

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Tarım Bakanı Yardımcılığı görevine Veysel Tiryaki getirildi. Birçok kişi Veysel Tiryaki kimdir, mesleği ne, kaç yaşında sorularının yanıtını araştırıyor.

Gündem 08.04.2022 - 12:11 08.04.2022 - 12:11 Büşra Uluşen

Resmi Gazete'nin 8 Nisan 2022 tarihli sayısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Tarım ve Orman Bakanlığı'na yeni atamalar yapıldı. Buna göre 4 Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı görevden alınarak yerine yeni isimler getirildi. 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanan Veysel Tiryaki ise bu isimler arasında en çok dikkat çeken oldu. Veysel Tiryaki, bilindiği üzere uzun yıllardır Ankara Altındağ Belediye Başkanlığı görevini yapmıştı. Veysel Tiryaki'nin bakan yardımcısı olması ardından  kim olduğu merak konusu oldu.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

Veysel Tiryaki 12 Mart 1965 tarihinde doğmuştur. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Tiryaki, aynı üniversitede Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yapmış, ardından doktora derecesini Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü taşınmaz geliştirme anabilim dalında almıştır.

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak için 6 ay İngiltere'de yaşamıştır. 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçilmiştir. Belediye başkanı olmadan önce Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi illerinde Vali yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Evli ve üç çocuk sahibi olan Veysel Tiryaki, aynı zamanda iyi derece İngilizce bilmektedir.

2020 yılında yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı ile Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı Hacettepe Teknokent'in Genel Müdürü olarak atanmıştır. 8 Nisan 2022 tarihi itibariyle ise Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak görevine başlayacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@