Tarla, Konut İmarlı Arsa, 3+1 Daire! Bir Duyuru ile Kamudan Toplu Gayrimenkul Satışları

Kocaeli Milli Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile hem konut, hem konut imarlı arsa, hem de tarla satışı yapacağını duyurdu. Kurum istekliler için ayrı ayrı fiyat tablolarını da yayımladı.

Emlak Haberleri 10.01.2022 - 15:29 10.01.2022 - 15:30 Mustafa Karagöz

Kamudan satılık gayrimenkuller kapsamnda Kocaeli Milli Emlak Müdürlüğü yeni duyuruyu yayımladı. Kurum 10 Ocak Pazartesi gününde başlayan hafta başında yayımladığı duyurusunda, toplu satış yapacağını bazı gayrimenkuller için de kiralama ihalesi düzenleneceğini duyurdu. 

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK GAYRİMENKULLER

Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda toplam 16 adet arsa ve arazi satışı yapacağını ilan etti. Toprak yatırımı yapmak isteyenlere kurum; 1 adet bahçe satışı, 1 adet susuz tarla satışı, 5 adet tarla satışı ve 9 adet konut imarlı arsa satışı yapılacağını açıkladı. Fiyatlar 60 bin TL'den başlarken hayrimenkul özelliklerine göre 2 milyon  708 bin TL'ye kadar çıkmakta. 

Kocaeli'nin farklı bölgelerinde toprak yatırımı yapmak isteyecek olan vatandaşlar için Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nca yayımlanan fiyat tablosu şöyle. 

10 ocak kiralık kocaeli gayrimenkul

Kurum yukarıda yer alan gayrimenkul satışlarının dışında konut satışı da gerçekleştirecek. Kocaeli Kandıra'da daire satışı yapacak olan Milli Emlak Müdürlüğü bu duyurunun yanında İzmir ve Gölcük'te işyeri satışı yapacağını açıkladı. Kandıra'da yer alan daire için 135 bin TL muhammen bedel açıklanırken işyerleri için fiyatlar 32 bün TL'den başlıyor. Kurumun satış listesinde 1 adet konut 8 adet işyeri satışı olacağı duyuruldu. 

10 ocak satılık işyeri kocadeli

Toplu satış duyurusunda Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ayrıca tarla ve çalılık cinsinde toprak kiralayacağını ve bu kapsamda ihale düzenleyeceğini ilan etti. 

satılık arsa kocaeli 10 ocak

GAYRİMENKUL SATIŞ İŞLEMLERİ

Söz konusu gayrimenkuller için ihale başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar için; yukarıda tapu ve ihale bilgileri verilen satışı yapılacak taşınmazlar, kiralaması yapılacak taşınmazlar  ve satışı yapılacak kat mülkiyetine tabi bağımsız bölümler  2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü , belirtilen tahmini bedeller üzerinden ihale düzenleneceği açıklandı. 

Satılık ve Kiralık Duyurular için

Satılık veya kiralık gayrimenkul duyuruları için başvuruda bulunacak olanlar ilk olarak Kocaeli Çevre Şehircilik ve İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesine gidecekler. İhale için hazırlanan şartnameyi inceleyecek olan vatandaşlar başvurularını yine kurum üzerinden bizzat yapacaklar. Başvuru süreci sonrası ihale katılım ve alım satım süreci başlayacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@