Taşeron Bekleyene Kötü Haber Geldi! Taşeron-Ek Gösterge Açıklama Geldi

Taşeron bekleyen milyonlarca işçiye iyi haber gelmedi. Yapılan görüşmelerde ek gösterge ve taşeron konusuna onay çıkmadı.

GÜNDEM 30.08.2019 - 14:49 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Taşeron bekleyen milyonlarca işçiye iyi haber gelmedi. Yapılan görüşmelerde ek gösterge ve taşeron konusuna onay çıkmadı.

Taşerona geçmek isteyen işçilere kötü haber geldi. İşçiler ve taşeron için ne yazık ki iyi haberler yok. Memurların zam görüşmelerinde taşeron ve ek gösterge için bekleyen binlerce işçiye iyi haber gelmedi.Hükümetin işçiye taşeron sözü ise yine havada kaldı. Zor şartlarda çalışan işçilere hükümet seçim öncesinde taşeron sözü vermişti ancak istenen anlaşma gene yapılmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın toplu sözleşme konularını yakından takip ediyor.Konularla alakalı gelişmeler yakından takip edilse de TİS’de yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı. Hakem Kurulu kısa süre önce memur ve memur emeklileri için kararını verdi. Taşeron, ek gösterge gibi konularda ele alındı.Taşerona geçmek isteyen milyonlarca işçiye iyi haber gelmedi. Kısa süre önce yapılan toplu iş görüşmelerinde kamu işçileri için imzalar atıldı ancak taşeron konusundaki sorunlar devam ediyor.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@