Tasfiye Kararnamesi İçin Beklenen Müjde Geldi, Kanun Değişikliği Mecliste!

Uzun süredir çıkıp çıkmayacağı tartışma konusu olan ve mağdur olan müteahhitlerin çıkmasını beklediği tasfiye kararnamesi hakkında müjdeli haber geldi.

EMLAK HABERLERİ 30.11.2018 - 14:10 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Uzun süredir çıkıp çıkmayacağı tartışma konusu olan ve mağdur olan müteahhitlerin çıkmasını beklediği tasfiye kararnamesi hakkında müjdeli haber geldi. Detaylar haberimizde...

AK Parti tarafından 71 maddeden oluşan ve farklı pek çok önemli düzenlemeyi içeren kanun teklifi meclise taşındı. Tasfiye Kararnamesi Paketin İçinde Yer Alıyor Müteahhitler tarafından beklenen tasfiye kararnamesi de teklifin içinde yer aldı. Konu hakkında açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş "30 Haziran 2018 tarihinden önce yapılmış 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında gerçekleştirilmiş olan ihale sözleşmeleri, bu kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren devam ediyorsa, sözleşmelerin devri veya feshi teklifimiz söz konusudur.Bu kanun teklif maddesi kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 60 gün içerisinde sözleşmesi devam eden yükleniciler yazılı başvurular, idarenin onayı halinde sözleşmeleri fesih edebilecekler veya devredebileceklerdir. Fesih veya devirden kaynaklı olarak kısıtlama veya yaptırıma tabi olmayacaklardır. Burada ortaya çıkan fesih veya devreden KDV'nin de istisna tutulacaktır" açıklamasında bulundu. İMKON Başkanı Tellioğlu Mesaj YayımladıTasfiye kararnamesi sürecinde en çok çalışan isimlerden biri olan İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu twitter hesabı üzerinden tebrik mesajı yayımladı. 

Fiyat Farkı Kararnamesi Çıkacak Mı?AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamada sadece tasfiye kararnamesi için yapılan düzenlemelere yer verilirken ne yazık ki fiyat farkı kararnamesi için hiçbir ibareye yer verilmedi. Zaten daha önce fiyat farkı kararnamesinin gündemden çekildiği iddia edilmişti. Bu süreçte mağdur olan tüm kamu müteahhitlerine gözünüz aydın derken fiyat farkı kararnamesi ne yazık ki iptal edildi. FİYAT FARKI KARARNAMESİ İPTAL EDİLDİ!Bakan Turhan Açıkladı "Tasfiye Kararnamesi Yakında Yürürlüğe Girecek"Fiyat Farkı ve Tasfiye Kararnamesi Çıkmazsa Konkordato İlan Eden İnşaat Şirketleri Artar!Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Sadece Karayolları Müteahhitlerini Mi Kapsayacak?Müteahhitler "Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Sadece 2018 Yılını Kapsarsa İşe Yaramaz!"İş İşten Geçtikten Sonra Çıkacak Tasfiye Kararnamesi Ne İşe Yarayacak?Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Sadece Karayolları Müteahhitlerini Mi Kapsayacak?Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@