Tasfiye Kararnamesi Karayolları Müdürlüğü'nün Belirli Projelerini Kapsayacak!

Konkordato ilan etmek istemeyen ya da iflasa karşı direnen kamu müteahhitleri tarafından büyük bir umutla beklenen tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararnamesi büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Emlak Haberleri 21.11.2018 - 14:43 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Konkordato ilan etmek istemeyen ya da iflasa karşı direnen kamu müteahhitleri tarafından büyük bir umutla beklenen tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararnamesi büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Habertürk'ten Olcay Aydilek tarafından yapılan habere göre ne yazık ki büyük umutlarla beklenen fiyat farkı kararnamesi askıya alındı. Müteahhitlerin son umudu olan tasfiye kararnamesi için ise ne yazık ki yine kötü haberler var. Tasfiye kararnamesi ilk etapta sadece Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleleri kapsayacak. Karayolları Genel Müdürlüğü Onaylarsa Tasfiye Hakkı Tanınacak Başlangıç aşamasında bulunan bazı karayolu projeleri elenecek. Bu projeler tasfiye edilecek ya da söz konusu projelerin başka şirketlere devirleri gerçekleştirilecek. Ancak tasfiye hakkından yararlanmak isteyen şirketlerin mutlaka Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onay alması şartı aranacak. Anlaşmalı tasfiye yapılması durumunda tasfiye hakkı isteyen müteahhitlere mali ya da idari bir yaptırım uygulanmayacak. Müteahhitlerin ödemiş oldukları teminatlar iade edilecek ve bundan sonraki kamu ihalelerine girmeleri yasaklanmayacak. İş İşten Geçtikten Sonra Çıkacak Tasfiye Kararnamesi Ne İşe Yarayacak?Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Sadece Karayolları Müteahhitlerini Mi Kapsayacak?Bakan Turhan Açıkladı "Tasfiye Kararnamesi Yakında Yürürlüğe Girecek"Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@