Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Aralık Ayında Çıkacak Mı?

İlk olarak 26 Eylül 2018 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından müjdesi verilen fiyat farkı kararnamesi ve tasfiye kararnamesi aradan geçen 2 aylık süreye rağmen hala çıkarılmadı.

Emlak Haberleri 30.11.2018 - 10:16 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İlk olarak 26 Eylül 2018 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından müjdesi verilen fiyat farkı kararnamesi ve tasfiye kararnamesi aradan geçen 2 aylık süreye rağmen hala çıkarılmadı.

Müteahhitler için geçen her günün büyük bir önemi bulunurken takvim yaprakları 30 Kasım tarihini göstermesine rağmen ne yazık ki beklenen haber hala gelmedi. Hükümetin TOKİ konut müteahhitleri için tasfiye hakkı vermesine rağmen kamu müteahhitleri için bu hakkı hala tanımaması ise tepkinin büyümesine neden oluyor. SON DAKİKA! Tasfiye Kararnamesi İçin Beklenen Müjde Geldi, Kanun Değişikliği Mecliste!FİYAT FARKI KARARNAMESİ İPTAL EDİLDİ!Fiyat Farkı Kararnamesi Gerçekten İptal Mi Edildi?Ne yazık ki bu konu hakkında da hükümet kanadından yapılan net bir açıklama bulunmuyor. Ancak kulislerde konuşulan haberlere göre ne yazık ki fiyat farkı kararnamesi yüzde 90 oranında iptal edildi. Kamu müteahhitlerinin bu yöndeki hükümetten tek beklentisi ise yetkili bir ismin çıkarak konu hakkında kesin bir açıklamada bulunması. Bu kararname çıkmayacaksa bunun resmi ağızlardan gerekçeleri ile açıklanması. Bu sayede müteahhitlerde kendi iş planlarını dizayn etmek ve önlerine bakmak istiyorlar. Ancak konu hakkında hiçbir açıklama yapılmaması duyulan hayal kırıklığının artmasına neden oluyor. Tasfiye Kararnamesi Çok Acil Olarak Hemen Çıkarılmalı! Konut üreticilerini kurtarmak için hükümet birbiri ardına kampanyalar düzenlemeye devam ederken yaşanan fiyat artışını önceden öngörmesi mümkün olmayan kamu müteahhitleri ise kendilerine üvey evlat muamelesi yapılması karşısında büyük üzüntü duyuyor. Yıllarca yapılan özverili çalışmalar sonucunda bugünkü konumlarına ulaşan müteahhitler tasfiye kararnamesi çıkmaması durumunda batacaklarını söylerken bu batışın sadece kendilerini değil, yanlarında çalışan işçilerin ve malzeme tedarik ettikleri alt firmaların da batması anlamına geleceğini söyleyerek hükümeti uyarıyor.Kasım ayının son Resmi Gazetesi bugün yayımlanırken beklenen iki kararnamenin de yayınlanmaması ile gözler Aralık ayına çevrildi. Aralık ayının ilk haftasında Cumhurbaşkanı Erdoğan yurtdışı temasları için Latin Amerika ülkelerinde olacak. Aralık ayının ikinci haftası için ise kesinleşen bir tarih ne yazık ki bulunmuyor.  Bakan Turhan Açıkladı "Tasfiye Kararnamesi Yakında Yürürlüğe Girecek"Fiyat Farkı ve Tasfiye Kararnamesi Çıkmazsa Konkordato İlan Eden İnşaat Şirketleri Artar!Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Sadece Karayolları Müteahhitlerini Mi Kapsayacak?Müteahhitler "Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Sadece 2018 Yılını Kapsarsa İşe Yaramaz!"İş İşten Geçtikten Sonra Çıkacak Tasfiye Kararnamesi Ne İşe Yarayacak?Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Sadece Karayolları Müteahhitlerini Mi Kapsayacak?Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@