Taşınma, Ev Kirası, Dekorasyon, Tadilat İşlerine 36 Ay Vadeli Emlak Finansmanı

Katılım Bankaları müşterilerin emlak işleri sürecinde oluşacak tüm masraflar için ihtiyaç finansmanı kapsamında 36 ay vadeyle taksitli ödeme planları sunuyorlar.

Finans 06.10.2021 - 12:12 06.10.2021 - 12:12 Mustafa KARAGÖZ

Okulların açılması, üniversitelerin yüz yüze eğitima başlaması, tüm işyerlerinin yüzde 100 faaliyete başlaması emlak sektörünün hareketlenmesine neden oldu. Faiz oranları nedeniyle satışların düştüğü bu dönemde kiralık ev piyasası, tadilat, dekorasyon alanı ve taşınma işlemleri arttı. Vatandaşlar ise bu işlemler için ayrı ayrı finansman kullanabilirler. 

KATILIM BANKALARINDAN FİNANSMAN KULLANIMI NASIL OLUR?

Katılım bankaları müşterilerinin taleplerini doğrudan nakit olarak sağlamazlar. Müşterilerin masraflarına göre finansman sağlarlar. Müşteriler yaptıkları yada yapacakları masraflara göre katılım bankalarına başvuruda bulunabilirler. Başvuruların ardından bankalar müşterilerin masraflarını karşılarlar. Daha sonra ise üzerine kar payı ekleyerek müşterilere taksitli ödeme planları sunulur. 

EMLAK İŞLERİ İÇİN KULLANILABİLECEK FİNANSMANLAR

Emlak işleri için katılım bankları çok sayıda alanda finansman sağlarlar. Kendi evi olanlar için tadilat, ev eşyası, dekorasyon ve benzeri işler için 36 ay vadeli finansman kullanılabilir. Evini taşıyacak olanlar için, kirasını toplu ödemek isteyenler için bankalar özel oranlarla finansman sağlarlar. Bu kapsamda Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından sağlanan finansmanları listedik. 

LİSTE LİSTE O FİNANSMAN TÜRLERİ

* Taşınma Finansmanı

* Ev Kirası Finansmanı

* Ev Eşyası Finansmanı

* Bakım Onarım Finansmanı

* Dekorasyon Fİnansmanı

* Tadilat Finansmanı

* Yalıtım Finansmanı

* Doğalgaz Finansmanı

* Düğün Fİnansmanı

* Beyaz Eşya Finansman

* Ev Eşyaları Fİnansmanı

* Mobilya Finansmanı

KAR PAYI ORANLARI VE VADE SÜRECİ

Kar payı oranları kullanılacak finansman türüne göre değişmekte. Vatandaşlar kendi ihtiyaçlarına göre Albaraka Türk Katılım Bankası'ndan detaylı bilgi edinebilirler. 50.000 TL'ye kadar olan finansmanlar için bankalar 36 ay vade olanağı sunarlar. Daha yüksek limitli finansmanlar için ise 24 ay vade sağlanır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@