Taşınma Masrafı Ne Kadar, Taşınmanın Maliyeti Ne Kadar Oldu?

Türkiye'de konut satış rakamları her geçen gün artarken taşınma hizmeti sunan profesyonel şirket sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Emlak Haberleri 23.07.2018 - 11:26 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Türkiye'de konut satış rakamları her geçen gün artarken taşınma hizmeti sunan profesyonel şirket sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Taşınma sürecinde yeni evin tadilat ve bakım giderleri ile eşyaların yenilenmesi gibi çok sayıda gider yapıldığı için taşınma masrafları büyük önem kazanıyor. Bu süreçte herkes mümkün olan en düşük fiyatlı hizmeti satın almaya çalışıyor. Taşıma hizmeti sunan şirket sayısının her geçen gün artması ile beraber fiyat seçeneği de buna paralel olarak artıyor. Taşınma maliyeti ise ne yazık ki her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Peki, taşınma masrafları ne kadar?İstanbul Taşınma Fiyatları Ne Kadar?Türkiye'de taşınma masrafları açısından en pahalı ilimiz İstanbul olarak öne çıkıyor. İstanbul'da taşınma maliyeti ortalaması 844 lira olarak açıklanıyor. Ancak bu ücret 1+1 daire taşınma maliyeti olarak belirlenimş durumda. Taşınılan konutun oda sayısı arttıkça fiyat maliyeti de artıyor. Örneğin İstanbul 2+1 daire taşınma maliyeti 1.122 lira olarak belirleniyor. Ankara'da 1+1 daire taşınma maliyeti 816 lira olarak hesaplanırken 2+1 daire taşınma maliyeti 920 lira olarak hesaplanıyor. İzmir taşınma masrafları konusunda 3 büyük şehir arasında en ekonomik taşınma giderine sahip olan şehir olarak öne çıkıyor. İzmir taşınma masrafları için 1+1 daire taşınma gideri 836 lira ödenirken 2+1 daira taşıma maliyeti ise 1.072 lira olarak tahsil ediliyor. Ancak bu maliyetler ortalama taşınma maliyetleri olarak belirlenirken taşınılan iki konut arasındaki mesafe arttıkça taşınma maliyeti de yükseliyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@