Taşınmaz Değerleme Sistemi Kurulması İçin Düğmeye Basıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde açıklanan taşınmaz değerleme sistemi hakkında çalışmalar başladı.

Emlak Haberleri 05.09.2018 - 17:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde açıklanan taşınmaz değerleme sistemi hakkında çalışmalar başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düğmeye bastı ve Almanya modeli dikkate alınarak Taşınmaz Değerleme Sistemi kurulması için çalışmalara başladı. Bakanlık ilk olarak Taşınmaz Değerleme Yönetmeliği hazırlayacak. Yapılacak olan düzenlemenin ardından arsa ve konut değerlerinin uluslararası kriterlere göre belirlenmesi sağlanacak. Mülkiyet Sorunları Çok Daha Hızlı Bir Şekilde Çözülecek! Bakanlık yetkilileri vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirme altına alınırken sorunlar önem derecesine göre sınıflandırılacak ve bu sorunların çözümleri ivedilikle yerine getirilecek. Özellikle de taşınmaz değerlereme sistemi gayrimenkul sektörü açısından büyük önem taşıyor. Başkan Erdoğan tarafından 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan taşınmaz değerleme sistemi ile taşınmazları tanımlayan, bunu haritalar üzerinde gösteren, her parsel üzerindeki yapının değerini ortaya koyan, değerleme ayrıntılarını gözler önüne seren ve vergi yükümlülüklerini tanımlayan yeni bir sistem kurulmuş olacak. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@