Taşıt Kredilerine ÖTV Dopingi! Akbank Taşıt Kredisi Kampanyası Başvuru Rekoru Kırıyor

Otomobilde ÖTV matrahlarına yönelik yapılan düzenlemelerle gelen indirimlerin ardından taşıt kredisi kampanyalarına olan ilgi arttı. Akbank taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Taşıt Kredilerine ÖTV Dopingi! Akbank Taşıt Kredisi Kampanyası Başvuru Rekoru Kırıyor

Türkiye'de otomobil sektörünü harekete geçiren çok kritik bir değişiklik yapıldı. Bu değişikliğe göre otomobillerden alınan ÖTV'nin matram birimlerinde değişiklikler yapıldı. Matrah artırımı ile ÖTV dilimleri değişti. Böylelikle bazı sıfır kilometre otomobillerin fiyatlarında indirimler gerçekleşti.

FİYAT İNDİRİMLERİ TAŞIT KREDİLERİNE OLAN İLGİYİ ARTTIRDI

Fiyat indirimleri ile gündem olan sıfır kilometre otomobiller bir süredir otomobil satın alma taleplerini erteleyen vatandaşları da heyecanlandırdı. Yeni bir araç almak isteyen vatandaşlar hemen taşıt kredisi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Bu indirim fırsatını kaçırmak istemeyen vatandaşlar bankalardan alacakları taşıt finansmanı ile hayallerini kurdukları otomobillere sahip olabilecekler.

TAŞIT KREDİSİ ARAŞTIRMALARINDA AKBANK ZİRVEDE

Uygun maliyetlerle kredi veren bankalardan birisi olan Akbank, taşıt kredisi ile de müşterilerine önemli avantajlar sunuyor. Bu avantajlardan dolayı da son günlerin en çok araştırılan taşıt kredisi kampanyasının altında Akbank imzası bulunuyor. Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşteriler çoklu avantajlara sahip olabiliyorlar.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere bazı kredilendirme oranları uygulanıyor. Sıfır kilometre otomobiller için verilen taşıt kredisinde müşteriler aracın fatura değerine göre kredilendirme ile karşılaşıyorlar.

Bir sıfır kilometre otomobilin fatura değeri 120 Bin TL'nin altındaysa bu araç için en fazla yüzde 70 oranında kredi kullandırılabilir. Ancak bu fiyat skalasında herhangi bir sıfır kilometre otomobil olmadığı için bu kredilendirme oranı kağıt üzerinde kalıyor. Fatura değeri 120 bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için müşteriler yüzde 50 oranında kredi kullanabiliyorlar.

Kredilendirme oranına göre şu anda 200 Bin TL satış değeri olan bir araç için müşteriler en fazla 100 Bin TL taşıt kredisi kullanabilmekteler.

AKBANK 75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank'tan 75 Bin TL taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler aylık yüzde 1,55 faiz oranı ile karşılaşıyorlar. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullananların aylık kredi taksitleri ise 2.376 TL oluyor.

akbank taşıt kredisi hesaplama

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

-18 Yaşından büyük olunmalıdır
-Risk ve istihbaratta herhangi bir olumsuzluk olmamalıdır
-Müşteri gelirini belgeleyebilmelidir
-Kullanılan taşıt kredisinin taksiti hane halkı aylık ortalama gelirinin yüzde 50'sini geçmemelidir
-Hayat sigortası kredini kullanımda yapılır
-Kasko sigortası yapılır
-Ferdi kaza sigortası yapılır
-Satın alınan araç üzerine rehin konulur

SONRAKİ HABER