40.000 TL Taşıt Kredisi 48 Ay Vade ile Aylık Kaç TL Taksitle Ödenir?

İkinci el araba almak isteyen müşteriler için sunulan kredi imkanlarından en düşük faiz oranıyla 40.000 TL kredi kullanacak olan bir müşteri aylık kaç TL taksitle ödenir? Araba alacak olan vatandaşlar için özel bankalar ve kamu bankalarından sağlanan kredi imkanları ve örnek ödeme planları.

40.000 TL Taşıt Kredisi 48 Ay Vade ile Aylık Kaç TL Taksitle Ödenir?

Araba alacak olan vatandaşların kredi kullanımları alınacak arabanın sıfır veya ikinci el araba olmasına bağlı olarak değişir. 

Bazı bankalar sıfır araba alımlarında müşterilerine daha düşük faiz oranıyla kredi imkanı sunarken bazı bankalar ise her iki durumda da eşit kredi sağlar. Bazı bankalar ise ikinci el araba alımlarında araba yaş şartını 5 yıl belirlerken bu şartı 8 yıl olarak uygulayan bankalar da bulunuyor. 

İKİNCİ EL ARABA ALIMLARINDA SUNULAN KREDİ OLANAKLARI

İkinci el araba almak isteyen vatandaşlar için Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ile Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası kampanyalı kredi imkanı sunuyorlar. Kamu bankaları ile kamu katılım bankaları tarafından sağlanan kampanyalı taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.82.

Devlet bankaları tarafından sağlanan taşıt kredisi imkanında 60 ay vade, gelir durumuna göre esnek ödeme seçenekleri ve ödeme erteleme imkanları bulunuyor. Bu kredi kullanımları ikinci el araçlar için 5 yaşına kadar geçerli. 

Özel Bankalarda Taşıt Kredisi

Devlet bankalarının sağladığı yüzde 0.82 faiz oranı İNG Bank tarafından da sağlanıyor. İNG Bank müşterilerine yüzde 0.82 faiz oranıyla taşıt kredisi sunuyor. 60 ay vade imkanı sağlayan İNG Bank için ödeme erteleme imkanı bulunmuyor. İNG Bank 8 yaşına kadar araçlar için kredi sunuyor. 

48 AY VADELİ 40.000 TL KREDİ ÖDEME PLANI

İkinci el araba alımı için 48 ay vadeli 40.000 TL kredi kullanacak olan bir müşteri ödemelerini aşağıda yer alan plana göre yapacak.

Emlak365.com